banner461
banner195

Nevşehir'de Ürün Güvenliği Haftası Etkinlikleri Tamamlandı

Vatandaşların günlük hayatta kullanmış olduğu bir çok ürünün piyasadaki denetimleri 81 ilimizde faaliyette bulunan Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüklerinde görevli 700'e yakın sayıdaki denetçi ile yapılmakta ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için çalışmalar devam etmekte.

Nevşehir'de Ürün Güvenliği Haftası Etkinlikleri Tamamlandı
16 Ekim 2015 Cuma 12:52

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Vatandaşların günlük hayatta kullanmış olduğu asansörlerden elektrikli ev aletlerine, gaz yakan cihazlardan otomotiv aksam ve parçalarına kadar ürünler ile profesyonel maksatla sanayi üretiminde kullanılan makine, sınai gaz tüpleri gibi bir çok ürünün piyasadaki denetimleri 81 ilimizde faaliyette bulunan Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüklerinde görevli 700'e yakın sayıdaki denetçi ile yapılmakta ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için çalışmalar devam etmekte.


Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğümüz denetimlerinde, güvenlik kriterlerini dikkate almadan merdiven altı olarak tabir edilen şekilde üretim yaparak, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden ve ayrıca haksız rekabet ortamı oluşturan firmalarla mücadele amacını taşımakta.

Bu mücadele bir yandan vatandaşlarımızın sağlığını, can ve mal güvenliğini korumak; bir yandan adil bir piyasa ortamı yaratmak bir yandan da Türk Malı imajını korumak amacını gütmekte. Bu nedenle ürün güvenliği ve PGD faaliyetleri doğrudan cezalandırmayı hedef almak yerine üreticilerimizi bilinçlendirerek güvenli bir piyasa oluşturmayı ve güvenli bir piyasa ortamında vatandaşlarımızı yüksek standartlı ürünlerle buluşturmayı hedeflemekte.

Vatandaşların güvenli ürünleri kullanması, bu ürünleri tercih etmesi ve güvensiz ürünler konusunda farkındalığa sahip olması ise en az yapılan denetimler kadar etkili ve önemli. Bu gerekçeyle hem piyasaya arz edilen ürünleri kullanan vatandaşlar hem de üreticileri daha yakından bilgilendirebilmek için Ürün Güvenliği Haftası adı altında bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetleri Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından yapılmakta.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.