banner461
banner195

Nevşehir'de Yarın Ücretsiz Tiyatroya Davetlisiniz

Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi bünyesinde 2013 Kasım ayında kurulan ve 2015 yılı itibariyle Nevşehir Halk Eğitim Merkezi’ nin de desteğini alarak büyüyen tiyatro topluluğu, baş eğitmen Osman ARSLAN ‘ ın önderliğinde bu yıl için 3 oyun birden sahneliyor.

Nevşehir'de Yarın Ücretsiz Tiyatroya Davetlisiniz
09 Mayıs 2015 Cumartesi 17:45

banner143
banner134
Çalışmalarına Kasım ayında atölye çalışmalarıyla başlayan topluluk, oyun ve oyuncu seçimlerinin ardından 3 ekibe ayrıldı ve provalarına başladı. 

Kurulduğu yıl 15 Mart'ta Çanakkale Oratoryosu ile seyirci karşisina çikti. Ardindan da 22 Mayis günü "Ahududu”  isimli trajikomik oyunla sahneye çıkan ekip izleyenlerden büyük beğeni topladı.

2014- 2015 sezonu için 3 oyun sahnelemeyi hedefleyen ekip, 24 Mart’ta sergiledikleri Çanakkale Oratoryosu ile izleyenlere coşkulu ve hüzünlü saatler yaşattı.
  Ardından yönetmen Osman Arslan önderliğinde, 1 Mayıs’ ta yenilenen kadrosuyla Ahududu oyununu tekrar sahneledi ve geçtiğimiz yıl olduğu gibi izleyenlerden tam not aldı.

Ekip hız kesmeden çalışmalarına devam ediyor. 10 Mayıs’ ta yönetmenliğini Nermin Arslan’ın ve yardımcı yönetmenliğini
 Recep Çiftci’ nin yaptığı  “Buzlar Çözülmeden” oyunu izleyiciyle buluşacak.

17 Mayıs’ta ise Osman Arslan yönetmenliğinde, Yeşim Yılmazlar’ ın yardımcı yönetmenliğinde “Yalancı Aranıyor” oyunu sahnelenecek. Oyunlar Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde saat 20.00’ da ücretsiz olarak sergilenecek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.