banner461
banner195

Nevşehir’deki Yetenekli ve Üstün Zekalı Çocuklar Gözlem Altında

Yetenekli ve Üstün Zekâlı Çocuklarla ilgili AB Üyesi Ülkelerde yapılan çalışmaları gözlemlemek amacıyla Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nin yürüttüğü Talented Children Erasmus + projesi kapsamında Çek Cumhuriyeti Regional Pedagogical-Psychological Counselling Centre ve İngiltere’den Titan Partnership kurumları temsilcileri İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ziyarette bulundular.

Nevşehir’deki Yetenekli ve Üstün Zekalı Çocuklar Gözlem Altında
01 Mart 2016 Salı 13:17

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Yetenekli ve Üstün Zekâlı Çocuklarla ilgili AB Üyesi Ülkelerde yapılan çalışmaları gözlemlemek amacıyla Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nin yürüttüğü Talented Children Erasmus + projesi kapsamında  Çek Cumhuriyeti Regional Pedagogical-Psychological Counselling Centre ve İngiltere’den Titan Partnership kurumları temsilcileri İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ziyarette bulundular.

18 Şubat 2016 tarihinde gerçekleştirilen hareketlilik kapsamında gelen katılımcılar Nevşehir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Doğan Kürekli’yi proje koordinatörü Serkan Başar’ın eşliğinde ziyaret ettiler.

Görüşmede İl Mili Eğitim Müdür Yardımcısı Doğan Kürekli heyete Kendilerini ilimizde görmekten mutluluk duyduğunu belirtti ve Türkiye’de Yetenekli ve Üstün Zekâlı Çocuklarla alakalı ülkemizde yapılan uygulamalar ile alakalı bilgi verdi.

Heyet ise üstün yetenekli öğrencilerle ilgili Nevşehir’de yapılan uygulamaların ülkelerinde yapacakları çalışmalara katkı sunacağını, bu sebeple İl Milli Eğitim Müdürlüğüne çok teşekkür ettiklerini belirttiler.

Ziyaret, Nevşehir Halil İncekara Bilim Sanat Merkezinde yapılan incelemelerin ardından son buldu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.