banner461
banner195

Nevşehir'den Filipinlere Yardım Kampanyası

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Gençlik Merkezleri, Filipinlerin orta bölgelerindeki Samar ve Leyte eyaletlerinde meydana gelen Haiyan Tayfununda evsiz kalan yüz binlerce kişi için yardım kampanyası başlattı.

Nevşehir'den Filipinlere Yardım Kampanyası
02 Aralık 2013 Pazartesi 16:46

banner143
banner134

 8 Kasım 2013 tarihinde meydana gelen Haiyan Tayfununda çok sayıda insan hayatını kaybetmiş ve yüz binlerce kişi evsiz kalmıştı. Son yılların en büyük afetlerinden birini yaşayan Filipinliler için sivil toplum kuruluşları yârdim kampanyası başlattı. 


Gençlik ve Spor Bakanlığı da ülke genelinde 430 bin üyesi bulunan gençlik merkezlerinde ‘Filipinlere Yardım Kampanyası’ başlattı. Gençlerde gönüllülük bilincini arttırmak, gençlerin sosyal sorumluluk projelerine aktif katılımını sağlamak amacıyla başlatılan kampanyaya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri’ne bağlı olarak faaliyet gösteren 172 gençlik merkezi aktif olarak katılım sağlayacak. 
Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi olarak Nevşehir bünyesinde başlatacak olduğumuz bu yardım kampanyası tüm Nevşehir Halkının katılım göstermesini diliyor ve istiyoruz.

Türkiye genelinde başlatılan bu kampanyaya katılmak isteyenler Gençlik ve Spor Bakanlığı nezdinde açılan hesap numarasına, bulundukları ildeki Gençlik Merkezleri aracılığıyla yardımlarını ulaştırabilecekler. Tüm kamu kurum ve kuruluşları, resmi ve özel okullar ve üniversitelerle birlikte koordineli bir şekilde yapılacak yardım kampanyasına son başvuru tarihi ise 6 Ocak 2014. 

Kampanyaya katılmak için:

HESAP NUMARALARI
Türkiye Halk Bankası 
Ankara Yenişehir Şubesi 
0212-05002037 No’lu Hesap
IBAN TR15 0001 2009 2120 0005 0020 37 

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.