banner461
banner195

Nevşehir’e Güneş Paneli Kuracaklar

Eminevim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün, “Emin enerji olarak güneş enerjisiyle de ilgileniyoruz. Nevşehir’e 200 KW santral yaparak insanımızı da kömür ocaklarından kurtarmak istiyoruz” dedi.

 Nevşehir’e Güneş Paneli Kuracaklar
10 Mart 2015 Salı 16:58

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Eminevim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün, “Emin enerji olarak güneş enerjisiyle de ilgileniyoruz. Nevşehir’e 200 KW santral yaparak insanımızı da kömür ocaklarından kurtarmak istiyoruz” dedi. 
Güneş enerjisinden faydalanılarak elektrik enerjisi üretmek için kolları sıvayan firmalar Nevşehir'i pilot il seçti. Yılın en az 9 ayından güneşli havanın hakim olduğu Nevşehir belki de birkaç yıla kadar turizmin yanı sıra Türkiye enerji sisteminin de merkezi olacak. Eminevim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün, ekonomik imkanı dar olan kesime hitap ettiklerini, onları ev ve otomobil sahibi yaptıklarını belirtti. Havuz sistemini elbirliği yöntemi ile genişleterek kira yardımlarını yükselttiklerini ve buna bağlı olarak ev sahibi olanların da diğer insanlara yardımı artırdığını kaydeden Üstün “ Gerçek ihtiyacı olan insanlar başvuruyor. Dayanışma ve elbirliği duygusunu pekiştiriyoruz. 2015 yılı içinde 20 bin ev, 10 bin otomobil rakamına ulaşacağımızı tahmin ediyoruz” yorumunu yaptı.

Projelerin Esin Kaynağı Projelerle ilgili değerlendirme yapan Emin üstün, “Nevşehir'e 200 KW'lık enerji ağı oluşturmayı amaçlıyoruz" dedi.

Nevşehir'e 2015 yılında yatırım için hazırlıklar yapan firmanın güneş enerji sistemi için hangi alanı kullanacağı ise henüz açıklamadı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.