banner461
banner195

Nevşehir’i Bekleyen Gizli Tehlike

Büyük kentlerde başlayan ve günümüzde artık ilimiz Nevşehir de görülen ahlaki çöküntü hızla artıyor. Öyleki artık ilimiz Nevşehir de korkutan boyutlara ulaşan madde bağımlılığı ve ahlaki çöküntüler gelecek adına bakar körler haricinde hemen her duyarlı vatandaşlarımızı ürkütüyor.

Nevşehir’i Bekleyen Gizli Tehlike
05 Mart 2013 Salı 20:25

banner143
banner134

 Düne kadar Cinayet Tecavüz gibi olayların dedelerimizin anlattıklarına göre 50-100 yılda bir ancak yaşandığını ve bu yaşanılan olaylarında bir efsane olarak anlatıldığını dile getiriyorlar.Günümüz Nevşehir in de ise bu tür olayları artık sıkça yaşıyor olmamız sonrası artık avuçlarımız şakalarımza koyup düşünme zamanının geldiğini gözler önüne seriyor.

 

Bize Ne Oluyor???

Özellikle sizlere Basın görevimiz itibariyle FİB Haber den paylaştığımız haberlerde işlenen olay ve konuların ilimiz Nevşehir ve bölgemizdeki gelinen ürkütücü boyutları tüm çıplaklığı ile ortaya koyuyor.

 Özellikle üç zehir diyebileceğimiz.Kısa yoldan nasıl para kazanırım...Holiganizm boyutunda Fanatik futbol taraftarlığı....sex...İşte Şuan Nevşehir genelinde Gençlerimizin bir araya geldiğinide en çok konuştukları ortak konular bunlar...Tecavüz,Madde Bağımlılığı,Alkol,Uyuşturucu,Dolandırıcılık vs vs….

 

Özellikle gayri ahlaki kültürümüz inancımız ve değerlerimize kesinlikle uymayan Tv Dizileri…

Ve beraberinde Büyüğüne saygısı olmayan kendisine bile faydası olmayan acınacak bir gençlik…

 

Modern ve çağdaşlık adına yaşanılanlar Nevşehir de bir çok insanımızı üzüyor.

 

Düne kadar Piknik yapıp ailecek hafta sonunu birlikte geçirmek dinlenmek için kullanılan bağ evleri fühuş yuvalarına dönüştü.

 

Kuytu köşeler alkol bali uyuşturucu yuvalarına dönüyor.

 

Aileler ya bilinçsiz ya duyarsız yada kendilerini bekleyen bu tehlikelerin farkında bile değil…


Ailelere büyük iş düşüyor..
                                  Özüne dönülmeli...

Aile kurumundan toplumun geneline, bizi yöneten hükümet ve yöneticileri artık şapkayı çıkartıp önlerine koymalılar. Gençlik nereden nereye gidiyor tespit etmeliler. Ve bu gidiş güzergâhında gençliğimizi bitirmeye yönelik ne tip tehdit varsa tek - tek tespit edip yok etmelidirler. Aksi takdirde dedelerimizin vatanı emanet ettiği gençlik teker - teker Batılılaşma (Avrupalılaşma) uğurunda dininden de imanından da kültüründen de uzaklaşıp özbenliğini yitirecektir.

Özellikle Nevşehir emniyet ve İl Jandarma ekiplerinin başarılı ve göz açtırmayan çalışmaları nedeniyle kendilerini tebrik ediyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
hakan - 5 yıl önce
mezar ziyaretleri neden kadar gerekli olduğunu ibret alacak gözler için ölümü hatırlattığı cihette gençlerimizin hiç ölmiyecekmiş gibi işlemiş olduğu günahlara bir ölçüde set çekeceğini düşünüyorum.
Avatar
ahmet bayraktar - 5 yıl önce
sizleri bu haberinizden dolayı kutlamayı bir vatandaşlık bocu olduğunu bildirir, sonsuz teşekür ediyorum.
Avatar
Hali AYTEKİN - 5 yıl önce
yaz tatillerinde güzel nevşehirimize geliyorum.dediğiniz gibi her geçen yıl farkı hissediyorum.aileler çocuklarının büyüdüğünü farkında değiller mi?gayri islami yaşantınin sonu ve olacaği budur.çamur tarlasina girerseniz mutlaka üzerinize çamurun değmemesi mümkün mü?
Avatar
Vatandaş - 5 yıl önce
fib habere teşekkür ederim çok güzel bir konuya değinmiş.bunu her vatadaşın her nevşehirlinin okuması lazımdır.evet bağ evleri buu her yerdee vardaa özellikle sahipsiz başıboş uçhisarda daha çok vardır.ver parayı ruhsatı all.bakınn dikkatt edin ver parayı dedim bunun altını çiziyorum. sizlerii düşünün diye.belediye başkanları mercek altına alınması lazım bu konularda.uçhisarda 150mt yere 100mt adam bağ evi yaptırıyoor yaparımm parasınann değilmii diyoorr.bu zihniyetlii belediye başkanlarının allah belesını versinn
Avatar
abdullah - 5 yıl önce
çok teşekkürler
Avatar
haydar çiftçi - 5 yıl önce
duyarlı ve ilkeli yayıncılıgınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum başarılarınızın devamını diliyorum
Avatar
haydar çiftçi - 5 yıl önce
duyarlı ve ilkeli yayıncılıgınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum başarılarınızın devamını diliyorum
Avatar
5050 - 5 yıl önce
çok güzel bir konuya değinmişsiniz allah razı olsun düşünenlerden.ama birazda çözüm önerileri sunsaydınız keşke.basın olarak bu konuda gençlik merkezleri kurulmasına yada gençleri bilinçlendirmeye çalışan kurumlar oluşturulmasına öncülük etseniz çok güzel olur bence.bu haberlerin devamını bekliyoruz inşallah.