banner461
banner195

Nevşehir'i Sinek Bastı

Nevşehir'i akşam saatlerinde sinekler bastı.

Nevşehir'i Sinek Bastı
08 Haziran 2015 Pazartesi 18:54

banner143
banner134
Nevşehir'i akşam saatlerinde sinekler bastı. Esrarengiz bir şekilde birden ortaya çıkan üvez ve sineklerin sırrı çözülemezken belediye,kent merkezinde yaşamı kabusa çeviren üvez ve sineklerle mücadele başlattı.

İlaçlama sonrası yerlerde adeta kum gibi üvez ve sinek oluştu. 
Pencere bile açamayacak duruma gelen esnaf ise ne yapacağını şaşırdı.

Akşam saatlerinde üvez ve oğul sineğinin il merkezine gelerek hayatı kabusa çevirdiğini belirten Nevşehir Gazhane caddesi esnaflarından bir vatandaşımız, ilk defa böyle bir olayın yaşandığını ve bu üvez sineklerinin nerden türeyip buraya nasıl geldiğini bilemediklerini belirttiler.

Esnaflar, "Öğlen saatlerinde havanın ısınması ile sinekler gelmeye başladı. Akşamüzeri adeta oğul oğul il merkezine sinek akmaya başladı.Yaşanan sinek istilasından sonra türünü dahi bilemediğimiz bu sineklerle mücadele için belediye ilaçlama çalışması başlattı. İlk defa başımıza gelen bu olay herkesi şaşırttı" diye konuştu.


Sinek ve üvez istilasına uğrayan Nevşehir'de, vatandaşlar zor anlar yaşadı.

Belediye ekipleri, üvez ve sinek istilasına karşı ilaçlama çalışmaları başlatırken, kent merkezini istila eden üvez ve sinekler, özellikle hava kararınca ışığın olduğu yerlerde kendini gösteriyor. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir vatandaşımızda "Bu üvezlerin, ısınmalar ve aşırı sıcaklıklardan dolayı üremeleri iki kat daha fazla oldu. Kenar mahallelerde bulunan tarlalardan, derelerden bu üvezler şehir merkezine doğru hareket etmişlerdir. Şehir merkezindeki ışıklardan dolayı, şehir merkezine akın etmişlerdir. " dedi.

Yaşanılan sineklerle mücadele için Nevşehir Gazhane caddesindeki bazı esnaflar çöüzümü yerde ateş yakmakta buldular.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
hacı - 3 yıl önce
çok mu zor ilaçlamak belediy mi tarim mı bir el atsa sineklerden geçilmiyor
Avatar
demokrat - 3 yıl önce
paralel ve solcu koministlerin işidir