banner461
banner195

Nevşehir'in Bilimine, Kültürüne, Sanatına Büyük Katkı Sağlıyor

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi yeni Kültür ve Kongre Merkezi ile birlikte gerek üniversitenin, gerekse şehrin bilim, kültür ve sanat yaşamına büyük katkı sağlayacak.

Nevşehir'in  Bilimine, Kültürüne, Sanatına Büyük Katkı Sağlıyor
20 Mart 2015 Cuma 16:20

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi yeni Kültür ve Kongre Merkezi ile birlikte gerek üniversitenin, gerekse şehrin bilim, kültür ve sanat yaşamına büyük katkı sağlayacak.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ana yerleşkede 20.000 metrekare alan üzerine inşa edilerek hizmete giren Kültür ve Kongre Merkezi 18 Mart Çanakkale Zaferinin 100. Yıl Dönümü dolayısıyla düzenlenen ilk etkinliğe başarılı bir şekilde ev sahipliği yaptı. 

1 adet 1275 kişilik salon, 1 adet 400 kişilik ve 2 adet de 226 kişilik olmak üzere toplamda 4 adet salonun yer aldığı Kongre ve Kültür Merkezinde; 2 adet kafeterya, 1 adet mutfak ve yemekhane, 70 araçlık kapalı otopark, idari bölüm ve fuaye salonu bulunuyor.

Ulusal ve uluslararası her türlü etkinliğe ev sahipliği yapabilecek donanımda inşa edilen Merkez, iki kattan oluşuyor ve 4 salonu da amfi tiyatro şeklinde dizayn edildi. Akustik özelliğe sahip olan salonlarda,  profesyonel sahneler, ses ve ışık sistemleri yer alıyor.  

Mükemmel bir mimari ve teknik alt yapıya sahip olan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi, ulusal ve uluslararası düzeyde gerçekleştirilecek etkinliklerle, gerek üniversitenin, gerekse şehrin bilim, kültür ve sanat yaşamına büyük katkı sağlayacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.