banner461
banner195

Nevşehir'in Yeni Valisi Mehmet Ceylan, Görevine Başladı

Valiler kararnamesiyle Nevşehir'e atanan Mehmet Ceylan, görevine başladı.

Nevşehir'in Yeni Valisi Mehmet Ceylan, Görevine Başladı
22 Mayıs 2013 Çarşamba 19:23

banner143
banner134
Nevşehir'e Atanan Vali Ceylan Görevine Başladı
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanan Valiler Kararnamesi ile Sultanbeyli Kaymakamlığı'ndan Nevşehir Valiliği'ne atanan Mehmet Ceylan şehre gelerek görevine başladı.

Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Valilik hizmet binası önünde vali yardımcıları, kaymakamlar, belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile emniyet ve jandarma yetkilileri tarafından karşılandı.

 

Mehmet Ceylan, törenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Nevşehir'e gururla, şerefle geldiğini belirterek, en iyi hizmetleri yapıp yine aynı duygularla buradan ayrılmayı temenni ettiğini söyledi.

 

Nevşehir'in İç Anadolu bölgesinin güzide kentlerinden biri olduğunu ifade eden Ceylan, şöyle devam etti:

 

"Nevşehir bildiğim ve tanıdığım bir yer. Burada yerel yönetimler, siyasi partilerimiz, sivil toplum örgütlerimiz, basınımız ve merkezi yönetimin değerli müdürleriyle birlik ve beraberlik içerisinde el birliğiyle nasıl hizmet edebilirim, hizmet etme imkanı bulurum bunun gayretiyle hareket edeceğiz. Tek amacımız vatandaşımıza hizmet. İnşallah bu görevde bizleri Allah utandırmaz ve layığı ile görevimizi yerine getiririz." 

Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan kimdir…?

Ceylan'ın atama kararı bugünkü Resmi Gazetede yayımlandı.

Sultanbeyli Kaymakamı Mehmet Ceylan   17.01.1965 yılında Balıkesir Sındırgı ilçesi Armutlu köyünde dünyaya geldi. İlkokulu Armutlu köyünde, orta ve lise tahsilini Sındırgı ilçesinde tamamladı. Yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde 1987 yılında tamamladı. 25 Ekim 1989 yılında Kars kaymakam adayı olarak göreve başladı. Adaylık döneminde bir yıl süre ile İngiltere'de bulundu. Ayrıca 1991-1992 yılları arasında 11 ay süre ile Afyon-Bayat kaymakam vekilliğinde bulundu. 13 mart 1993 yılında Ordu-Gölköy kaymakamlığına atandı. Sırası ile Muş-Malazgirt kaymakamlığı, Batman Vali yardımcılığı, Kırşehir-Çiçekdağı Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. 02 Ekim 2001 yılında Uşak Eşme Kaymakamlığı, 25.10.2005 tarihinde Sapanca Kaymakamlığına atandı. 05.08.2008 tarihli kararname ile ilçemize atanan Kaymakam Mehmet CEYLAN halen ilçemizdeki görevine devam etmektedir. Evli ve üç çocuk babası olan Ceylan, İngilizce bilmektedir.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.