banner461
banner195

Nevşehirli Avukatlar Müdahaleyi Kınadı

Nevşehir Barosu'na bağlı avukatlar, Çağlayan Adliyesi'nde meslektaşlarının gözaltına alınmasını kınadılar...

Nevşehirli Avukatlar Müdahaleyi Kınadı
12 Haziran 2013 Çarşamba 16:15

banner143
banner134
KAMUOYUNA DUYURU
 
11 Haziran 2013 günü İstanbul (Çağlayan) Adliyesinde açıklama yapan avukatlara polis tarafından müdahale edilmesini ve çevik kuvvet ekiplerince zor kullanılarak çok sayıda meslektaşımızın gözaltına alınmasını kınıyoruz.
 
Bilinmelidir ki, insan haklarını ve hukukun üstünlüğünü her durumda savunmak avukatların yasal görevidir. 
 
Avukatların görev alanı olan adliye binasında maruz kaldığı bu muamele açıkça hukuka aykırı olup, asla kabulü mümkün değildir.
 
Çağlayan Adliyesinde yaşanan olay avukatları ve avukatlık mesleğini itibarsızlaştırmaya yönelik talihsiz bir girişimdir.
 
İnsan haklarına, demokrasiye, düşünce ve ifade özgürlüğüne karşı yapılan bu keyfi uygulama, savunmanın gücünü ve onurunu asla yıpratamayacaktır. 
 
Olay sebebiyle gözaltına alınan meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.
 
Nereden ve kimden gelirse gelsin, her türlü hak ihlali, hukuksuzluk ve keyfiliğe karşı hukuk mücadelemiz her zaman olduğu gibi kararlılıkla devam edecektir.
 
Kamuoyuna saygı ile bildiririz.   


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Kutlarım - 6 yıl önce
hak ve özgürlükler konusundaki objektif tavrından dolayı nevşehir barosunu kutluyorum.
Avatar
Adalet hangisi? - 6 yıl önce
polisin güç bela yakaladığı onca zanlıyı derhal serbest bırakan hukuk sistemi, halkın gözünde bitti. hukukçuların vurdumduymazlığı nedeniyle halk kendi adaletini kendi arar oldu. polisin adliyeden aldığı avukatlar, polise taş atanları destekleyenlerdi
Avatar
Bir siz eksiktiniz - 6 yıl önce
Caminin kapısındamı göz altına alındılar ey Nevşehir barosu
Avatar
Bir Fazlayız - 6 yıl önce @Bir siz eksiktiniz
hayır, cami kapısında değil, adaletin tecelli ettiği (!) yerde, yani adliyede gözaltına aldılar. ne kadar tuhaf değil mi? avukatın adliyede ne işi var? eski bir milli eğitim bakanı ne demişti: "şu okullar olmasa, maarifi (milli eğitimi) ne güzel idare edeceğim" aynı misal "şu avukatlar olmasa adalet sistemi tıkır tıkır işleyecek. muktedirler "dediğim dedik, çaldığım düdük" diyecek ve adalet tesis edilecek. avukatlar işi bozuyor, halkı uyandırıyor, haklarını ve özgürlüklerini savunuyor!
Avatar
adnan - 6 yıl önce
gezi eylemcisi provokatif terörist grupları destekle sonra kaç adliyeye sığın. polis seni ordan alınca da avukat adliyeden alınır mı de oh ne ala.bırakın bu işleri şerre değil hayra destek olun.