banner461
banner195

Nevşehirli Sudenur Bu Sefer Bakan Alaboyun'un Misafiri Oldu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Nevşehir merkez ilçeye bağlı Nar Beldesindeki Nar Fikret Aktekin 6´ncı sınıf öğrencisi Sudenur Kart'ı Ankara'da misafir etti.

Nevşehirli Sudenur Bu Sefer Bakan Alaboyun'un Misafiri Oldu
13 Kasım 2015 Cuma 17:16

banner143
banner134
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, enerji verimliliğini ve duyarlılığını arttırmak amacıyla düzenlenen etkinlikte Nevşehirli Sudenur'u misafir etti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, kendisine haftalar önce mektup yazarak okuduğu okula davet eden Nevşehirli Sudenur Kart´a geçtiğimiz günlerde sürpriz bir ziyaret gerçekleştirmesinin ardından bu defa da kendisini Maden Tetkik Ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğündeki Enerji Parkı'nda düzenlenen çocuklar için düzenlenen enerji verimliliği ve tasarrufu etkinliğine davet ederek Ankara'da buluştu.


Kendisine haftalar önce Nevşehir'de bir öğrenciden mektup geldiğini, Nevşehirli küçük öğrencinin kendisini davet ettiğini ifade eden Alaboyun, mektuptan sonra sürpriz bir ziyaretle Nevşehir'e gittiklerini ve bugün de MTA'da Nevşehir'deki o öğrencileri misafir ettiklerini dile getirdi.Alaboyun, çocuklarla birlikte Enerji Parkı'nı gezip, çocuklara parkta bulunan alanları göstererek ziyaretini tamamladı.

Bakan Alaboyun, Maden Tetkik Ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğündeki Enerji Parkı'nda, çocuklar için düzenlenen enerji verimliliği ve tasarrufu etkinliğinde konuştu.


Enerjinin nasıl üretildiğini, ham maddelerin neler olduğunu ve enerjiyi üreten insanların çektiği sıkıntıları görmek açısından MTA'da bulunan Enerji Parkı'nın çok önemli olduğunu söyleyen Alaboyun, "Enerji Parkı sayesinde çocuklar uygulamalı maketler görecek. Güneş ve rüzgar enerjisi nasıl elde edilir, nükleer santraller nasıl çalışır, hidroelektrik santrallerinden nasıl enerji elde edilir ve bu enerji nasıl tüketilir bunları görecekler" dedi.

Nevşehir merkez ilçeye bağlı Nar Beldesindeki Nar Fikret Aktekin 6´ncı sınıf öğrencisi Sudenur Kart'ın Bakan Alaboyun'un özel daveti ile yaşadığı büyük sevinç ve mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Bakan Alaboyun'la bu kez Ankara'da buluşan Minik Sudenur, hayalimi hayata geçiren Sayın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun'a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Artık Benim için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Ali Rıza Alaboyun'un çok ayrı bir yeri var dedi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.