banner461
banner195

NTSO, E Ticaret Konusunda Görüş ve Önerileriniz Bekleniyor

Nevşehir Ticaret ve Sanayi odası başkanlığından yapılan açıklamada Elektronik Ticaretin düzenlenmesi hususundaki kanunla ilgili oda üyelerinin görüş ve önerilerini Türkiye odalar ve borsalar birliğinin web sitesine gönderebileceklerini belirtti.

NTSO, E Ticaret Konusunda Görüş ve Önerileriniz Bekleniyor
30 Aralık 2015 Çarşamba 12:00

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Ticaret ve Sanayi odası başkanlığından yapılan açıklamada Elektronik Ticaretin düzenlenmesi hususundaki kanunla ilgili oda üyelerinin görüş ve önerilerini Türkiye odalar ve borsalar birliğinin web sitesine gönderebileceklerini belirtti.

Konuya ilişkin açıklamada; “Bilindiği üzere, 2015-2018 Bilgi Toplumu Stratejisi ve Eylem Planı 6 Mart 2015 tarihindeki Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanarak uygulamaya konulmuştur. Söz konusu strateji kapsamında 05/11/2014 tarih ve 29166 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun” 1 Mayıs 2015 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Bu Kanun çerçevesinde ikincil düzenlemeler ile rehber ve kılavuzların hayata geçirilmesi gerekliliği ve e-Ticaret Mevzuatının tamamlanması Kalkınma Bakanlığı’nın 2015-2018 Bilgi Toplumu Stratejisi ve Eylem Planının 51. Maddesinde yer almaktadır. Ülkemizde, e-ticaretin daha güvenli bir zeminde yapılması ve bu konudaki yasal eksikliklerin giderilmesi adına, 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun çerçevesinde vergilendirme, tüketici hakları, kişisel bilgilerin gizliliği, fikri mülkiyet, güvenli ödeme sistemleri ve benzeri alanlarda, e- ticaret ortamının gelişimini destekleyecek ikincil düzenlemeler hakkında sektör bazında görüş ve önerilere ihtiyaç duyulmaktadır. E-ticaret alanında yasal mevzuat eksikliklerinin ve ikincil düzenlemeler hakkında görüş ve önerilerin en geç 08.01.2016 tarihine kadar (meltem.gursel@tobb.org.tr) TOBB web  adresine gönderilmesi gerekmektedir” ifadelerine yer veriliyor.

banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.