banner461
banner195

NTSO’nun AB Projesi Sequel’in 4. Toplantısı İspanya’da Yapıldı

Nevşehir Ticaret Sanayi Odası koordinatörlüğünde yürütülen Türkiye’den Nevşehir Üniversitesi ve Kapadokya Gelişim Derneği , Avrupa Birliği’nden İngiltere , İspanya , Hollanda ve Finlandiya’nın üniversite ve şirketleri ortaklığında yürütülen “Nitelikli Girişimcilerle Kaliteli İşletmeler” isimli Avrupa Birliği Projesinin 4. Toplantısı İspanya’nın Castellon şehrinde gerçekleşti.

NTSO’nun AB Projesi Sequel’in 4. Toplantısı İspanya’da Yapıldı
25 Şubat 2016 Perşembe 13:12

banner143
banner134
Nevşehir Ticaret Sanayi Odası koordinatörlüğünde yürütülen Türkiye’den Nevşehir Üniversitesi  ve  Kapadokya Gelişim Derneği , Avrupa Birliği’nden İngiltere , İspanya , Hollanda ve Finlandiya’nın üniversite ve şirketleri ortaklığında yürütülen “Nitelikli Girişimcilerle Kaliteli İşletmeler” isimli Avrupa Birliği Projesinin 4. Toplantısı İspanya’nın Castellon şehrinde gerçekleşti.

Girişimcilik eğitiminde farklı bir metot kullanarak eğitim sistemi geliştirmek amacı ile ilerleyen projenin dördüncü toplantısına Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Yönetim Kurulu üyesi Habil Uluer , Proje Koordinatörü Veysel Donmaz, Nevşehir Üniversitesi’nden Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd.Doç. Dr. Ebru Güneren ve Arş. Görevlisi Nurgül Çalışkan , Kapadokya Gelişim Derneğinden Dernek Başkanı Okan Ekinci,üyeleri Ali Kemal Erim,Halil Akkuş ve Murat Özdeniz katılım sağladı.

İspanya’nın Castellon şehrinde bulunan ve girişimcilik alanlarında çalışmaları bulunan Universidad Jaime I ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya üniversite öğrencileri de dahil edilerek oluşturulmaya çalışılan yeni girişimcilik eğitim metodu üzerinde çalışma imkanı sağlandı.

Toplantı hakkında değerlendirme yapan NTSO Yönetim Kurulu Üyesi Habil Uluer ;    “ Biz Oda olarak girişimciliğe çok önem veriyoruz, işletmelerimizin sağlam bir temel üzerine kurulması da en büyük temennimiz, biz bu proje ile hem başarılı hem başarısız işletmelerimize çeşitli anketler uygulayarak bazı veriler elde ettik , bu veriler ışığında da girişimcilerin eksik yanlarını hangi metotlarla kapatabiliriz bunun arayışı içerisindeyiz. Umarım hem ülkemiz hem de proje ortağı ülkeler için faydalı sonuçlar elde edeceğiz.Üniversite içerisinde öğrencilerle birlikte yaptığımız çalışmada gösterdi ki proje sonuçları umut verici olacak ” diyerek toplantılarda emeği geçen Universidad Jaime temsilcisi Javier Shancez Garcia’ya ve öğrencilerine teşekkürlerini iletti.

Ayrıca Mayıs ayında Hollanda’da yapılacak beşinci toplantının ardından 2016 Temmuz ayında gerçekleşecek final toplantısı yine Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde yapılacak ve oluşturulan yeni eğitim modülünün tanıtımı yapılacaktır.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.