banner461
banner195

O Nevşehir'in İlk ve Tek Bayan Genel Müdürü ...

Nevşehir'in İlk ve Tek Bayan Genel Müdürü Acıgöl OSB de faaliyetlerini sürdüren APAK Şirketler Grubunda hizmet veriyor...

 O Nevşehir'in İlk ve Tek Bayan Genel Müdürü ...
06 Şubat 2015 Cuma 18:26

banner143
banner134

NEVŞEHİR/FİBHABER- Nevşehir'in İlk ve Tek Bayan Genel Müdürü Acıgöl OSB de faaliyetlerini sürdüren APAK Şirketler Grubunda hizmet veriyor...

APAK Gıda Grup şirketleri içerisinde yer alan Funny Gıda Genel Müdürü Tülay Aslan , APAK Gıda Genel Müdürlüğüne atanmıştır.

FİB Haber Merkezi olarak APAK Gıda Genel Müdürü Sayın Tülay Aslan'la sizler için mini bir röportaj yaptık...

Bayan genel müdür olmanın ne gibi avantajları ve dezavantajları var?

Öncelikle yapılan işe ve başarıya odaklı bir firma ile çalışma fırsatı bulmuş olmam benim için büyük bir şans. Bayan genel müdürlerin işletmelere daha büyük avantaj sağladıklarını düşünüyorum. Çünkü bizler yaradılış gereği güçlü önsezilere sahibiz ve detaylara önem veriyoruz. Başarı küçük detayların birleşmesiyle ortaya çıkan büyük bir tablodur.

Dezavantajlı kısmı ise; iş dünyasında bayanlara karşı önceden beri süregelen bir önyargı var. Son zamanlarda artan çalışan bayan nüfusuyla bu durum kırılmaya başlasa da zaman zaman bunun zorluğunu göğüslemeniz gerekebiliyor. İlk başta tabi ki dikkat çekiyorsunuz fakat zamanla çevre buna alışıyor ve odak noktalarında siz değil de ortaya koyduğunuz işler olmaya başlıyor. Bunu planlı çalışma, disiplin ve sorumluluk bilinciyle kazandığınız tecrübeler sağlıyor..

Peki ; cinsiyet ayrımı olmaksızın, genel müdür olmak nasıl bir duygu?

Genel müdür denilince insanların aklında beliren bir şablon var. Kimi için tamamen bir otorite kimi için düzeni sürdüren kimse. Ben hiçbir zaman kendim olmaktan vazgeçmedim. İşimi severek yapıyorum ve eğer işinizi gerçekten seviyorsanız insanların aklındaki şablonlara takılmadan, o zamana kadar aldığınız eğitim ve disiplinlerin ışığında doğru olanı yapmak daha kolay bir hale geliyor.Bulunduğum konum gereği insanlarla düzgün ve etkili bir iletişim kurmam büyük önem arz etmektedir. Planlı çalışmak, sabırlı olmak sizi daha güçlü kılıyor ve başarıyı da beraberinde getiriyor. Bunun manevi hazzı gerçekten güzel bir duygu.

Bundan sonraki hedefleriniz neler?

Şuan APAK Gıda'da istediğim bir pozisyondayım ve işimi severek yapıyorum. Bundan sonra kendimi nasıl aşarım, nasıl geliştiririm ve bulunduğum noktada nasıl daha başarılı olabilirim bunun üzerine çalışıyorum. Her geçen gün yeni şeyler öğreniyorsunuz ve farkındalığınız artıyor. Sınırları belirleyen bizleriz siz istediğiniz sürece gelişmenin sonu yok.

FİB Haber Merkezi olarak, APAK Gıda Genel Müdürü Tülay Aslan'a, yeni görevinde başarılar diliyoruz.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Doğan Aslan - 3 yıl önce
yeni görevinizi kutlar, başarılarınızın devamını dilerim.
Avatar
Kübra K. - 3 yıl önce
türkiye'de bir yerlerde iyi ve doğru yöneticilerin olduğunu görmek ötesi için gerçekten umut verici. birlikte çalışma fırsatı bulmak büyük bir şans
Avatar
Okan - 3 yıl önce
Apak şirketi büyürken kadrosunu da güçlendirdiğini görmek çok güzel.
Kaliteli bir iş anlayışı olan ve güçlü bir CV ye sahip Tülay hanımı kadrolarında görmek büyük mutluluk .Yeni müdürünüz kutluyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum.
Saygılarımla..
Avatar
ibrahim.K - 3 yıl önce
Sizlerle çalışmaktan mutluyuz umutluyuz herkes için hayırlı olmasını diliyorum. .
Avatar
Ali D.Savul - 3 yıl önce
Çalışmalarını gönüllük esası ile yürüten,prensipli yöneticiliği esas kılan Tülay Hanıma görevinde başarılar dilerim.
Avatar
APAK Çalışanı - 3 yıl önce
böyle işi bilen bir genel müdür geldiği için hepimiz çok şanslıyız. işini bilen herkese saygılı bir hanım. ismail çavuoşoğlu gibi alakasız birini genel müdür yapmışlardı başımıza, çok şükür çavuşoğluna yol verdiler.
Avatar
Böyle olmalı - 3 yıl önce
tecrübeli, tahsilli, yetenekli bayan arkadaşların bu tarz pozisyonlara getirilmesi nevşehir için şart. hep aile şirketi. yöneticiler hep kardeş yeğen vs. kurmsal olabilmek ve büyüyebilmek adına kan bağınız olmaan ancak işini hakkıyla yapabilecek müdürler şefler atanmalı işletmelere. biraz ufkumuz genişler hiç olmazsa. apak gıdayı tebrik ediyorum bu hareketinden dolayı. umarız örnek olur nevşehirli işletmecilere.
Avatar
Nzkt Tzcn - 3 yıl önce
Her firmada sizin gibi başarılı kariyerinde mükemmel bir noktaya gelmiş bayan yöneticilere ihtiyaç var.Sizi tebrik ediyorum ve hem cinsim olarak yaptığınız işlerden gurur duyuyorum.Yolunuz açık olsun