banner461
banner195

Önce Kilit Parke Döşendi Sonra….

Avanos Belediyesi tarafından başlatılan ve yeni yönetimle devam eden kilit parke taş döşeme işlemleri devam ederken haber merkezimize ulaşan fotoğraflar bizi derinden üzdü.

Önce Kilit Parke Döşendi Sonra….
07 Haziran 2014 Cumartesi 14:18

banner143
banner134

Avanos Bahçeli Evler Mahallesinde çalışmalarını sürdüren ekipler yeni alınan kararlar doğrultusunda 12 metre uzun yollara asfalt yerine kilit parke döşeme kararı almış ve kaldırımlarda milenyum kaldırım yapılıyordu. Altyapısı tamamlanan içme suyu şebeke hattı çekilen sokaklarda kilit parke döşeme çalışmaları devam ediyor.

Buraya kadar her şey normal ve olması gerektiği gibi ama üzücü nokta ise şu daha altyapısı tamamlanmamış içme suyu şebeke hatta çekilmemiş bir sokakta kilit parke döşendikten sonra tekrar sökülmesi. Bahçeli Evler Mahallesinde seçimlerden sonra kilit parkesi döşenen Ihlamur Pakı’nın olduğu sokak da bu durum yaşanıyor. Düzenli bir şekilde süren çalışmalarda ne oldu da böyle bir hata yapıldı ?.

Avanos Belediyesinin üzerine bastıra bastıra söylediği “Altyapısı Tamamlanan İçme Suyu Çekilen” sokaklarda çalışmalar devam ederken bu zaman ve maddiyat kaybı yaşatan olay yaşandı. Yağmurlu günler yaşadığımız şu günlerde yağmurun da etkisiyle çamura bürünen bu sokağın önce alt yapısı tamamlansaydı sonra kilit parke döşeme işlemine geçilseydi daha iyi olmaz mıydı?

Yıllarca hizmet bekleyen Cumhuriyet Mahallesi de altyapısı tamamlanmadığı için kilit parkeden uzunca bir süre mahrum kalmıştı. Altyapısı tamamlanınca kilit parkeye ve mahalle parklarına kavuşmuştu Cumhuriyet Mahallesi sakinleri, ancak orada da çalışmalar tam anlamıyla bitmiş değil. Cumhuriyet Mahallesinin bazı sokaklarında hala kaldırımların yarım olduğunu görüyoruz. Hatta bazı sokaklarda yolun bir tarafında kaldırım varken diğer tarafı otlarla bürünmüş durumda. Mahalle sakinleriyle yaptığımız konuşmalarda hep şu soruluyor “Madem alt yapı çalışması bitince hizmet geliyor Cumhuriyet Mahallesinde hangi altyapı kaldırımların yarım kalmasına neden oluyor ?. Kısacası Cumhuriyet Mahallesi sakinleri yarım kalan kilit parke ve kaldırım çalışmalarının tamamlanmasını istiyor.

HABER: Gökçe YÜKSELİR (AvanosHBR)


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Mehmet Uzun - 4 yıl önce
taş döşenirken bu tarz görüntüler çok doğal. körükcü nün zamanında da bir çok yer çok daha vahim di. kimse böyle haberler yazmadı. bu şekilde kendinizden soğutmayın insanları
Avatar
nev50 - 4 yıl önce
sankı nevsehır merkez cokmu ıyı anca ana cad ler güzel hıc mah aralarını gordunuzmu ılk bas merkeze bakacaksınız....
Avatar
haber - 4 yıl önce @Mehmet Uzun
burada fib haber doğal olmayan bir şey yazmamış ki altyapı sonrası taş döşeniyordu şimdi ise altyapı olmadan döeşnip sonra bozup sonra tekrar döşendiğini dile getirmiş iş zaman ve para kaybından söz etmiş vatandaşın zamanı ve parası boşa harcanan güzel yakalamışlar tebrik ederim.
Avatar
haşim güven - 4 yıl önce
parke taş döşeme çalışmalarında yağmur yağdığında daha nasıl bir görüntü olur ki, sanırım bu durumdan avanos değilde sizler rahatsız oldunuz...
Avatar
ibrahim pişgin - 4 yıl önce
yapılan cadde önceki yönetim tarafından oy almak için yapılan yerdir
Avatar
Sekibağ - 4 yıl önce
Körükçü kendini beğenmiş ulaşılması zor bi insandı zaten kendisini yıkanda bu oldu ama hizmetleriyle avanosa kattıklarında tartışılmaz avanos çok arıcak