banner461
banner195

Parmaksız ve Hisarcıklıoğlu, Bakanlarla birlikte Cilvegözü’nde incelemelerde bulundu

NTSO ve GTİ Yönetim Kurulu Başkanı M.Arif Parmaksız, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu; Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, İçişleri Bakanı Muammer Güler ve Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz ile birlikte Cilvegözü Sınır Kapısı'ndaki patlamada yaralananları ziyaret etti; ölenlerin ailelerine taziyede bulundu.

Parmaksız ve Hisarcıklıoğlu, Bakanlarla birlikte Cilvegözü’nde incelemelerde bulundu
14 Şubat 2013 Perşembe 15:19

banner143
banner134

 Reyhanlı ilçesinde bulunan sınır kapısına gitmek üzere yola çıkan Hisarcıklıoğlu ve Bakanları yol boyunca hem asker hem de polis korudu. Yüksek güvenlik önlemleri altında sınır kapısına gelen heyet burada yetkililerden bilgi aldı.

 

Basına kapalı olarak gerçekleşen görüşme sonrası patlamanın yaşandığı yere yürüyerek giden Parmaksız, Rıfat Hisarcıklıoğlu, Sadullah Ergin, Hayati Yazıcı, Muammer Güler ve Celalettin Lekesiz Bölgede incelemelerde bulundu.

 

 

Heyet, patlamada yaralanarak Reyhanlı Devlet Hastanesi’ne kaldırılanları da ziyaret etti. Yaralı yakınlarıyla görüştükten sonra hastane yöneticilerinden yaralıların durumu hakkında bilgi alan Hisarcıklıoğlu ve Bakanlar patlamada hayatını kaybeden 14 yaşındaki İbrahim Yalçınkaya, 17 yaşındaki Hasan Dağ ve 26 yaşındaki Ali Sille’nin baba evine giderek yakınlarına başsağlığı dilediler.

 

Hisarcıklıoğlu patlamaya ilişkin yaptığı açıklamada, 14 kişinin ölümüne çok sayıda insanın yaralanmasına yol açan patlamanın herkesi derinden üzdüğünü belirterek, “Ticaretin ana damarlarından gümrük kapılarımıza bu kadar yakın mesafede patlayan bomba aslında bölgenin huzurunun ve ekmek parası peşindeki taşımacılarımızın kalbinde patlamıştır. Türk iş dünyası adına hayatını kaybedenlere Yüce Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyorum” ifadesini kullandı.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Kamil deveci - 5 yıl önce
sayin parmaksiza hic bir is yapmiyo ankarada geziyo diyen ler gorsun devletin zirvesinde oldugunu bu aslinda tum nevsehirlinin gururu sizde bakin aday arkadaslar belki anlarsiniz
Avatar
Nevşehirli - 5 yıl önce
sayın başkanım helal olsun sana bu gün baktığımızda ne milletvekillerimiz ne de nevsehirli bir siyasetçimiz sizin gibi olamadılar biz gurur duyuyor başarılarınız devamını bekliyoruz allah yar ve yardımcınız olsun en azından renginiz belli başkaları gibi dörttane cahili arkasına alıp haberlere çıkmıyorsunuz başkanımız başarılarınızı ayakta alkışlıyoruz....