banner461
banner195

PKK'ya İspanya'dan 'Kapadokya' operasyonu

Almanya ve Fransa'nın ardından bir darbe de İspanya'dan geldi.

PKK'ya İspanya'dan  'Kapadokya' operasyonu
13 Şubat 2013 Çarşamba 13:24

banner143
banner134

 İspanyaİçişleri Bakanlığı, Fransa ile işbirliği halinde terör örgütüPKK 'ya karşı bir operasyon düzenlendiğini açıkladı. İspanyol polisinin 'Kapadokya' adını verdiği operasyon çerçevesinde Madrid, Murcia ve Barcelona şehirlerinde 6 kişi gözaltına alındığı bilgisi verildi.

 

İçişleri Bakanlığı'nın açıklamasında, "Polis teşkilatı, Terör örgütü PKK'nın İspanya'daki finans ve haraç düzeneğini dağıttı. Madrid, Murcia ve Barcelona'da 6 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar kendi ülkelerinde terör örgütünün silahlı faaliyetlerine destek oluyorlardı ve PKK'nın Türkiye ve diğer Avrupa ülkelerindeki propaganda faaliyetlerinde işbirliği yapıyorlardı." denildi.

 

PKK üyelerinin kendi ülke vatandaşlarından "devrim vergisi veya yasadışı komisyon" adı altında zorla para aldığına dikkat çeken İspanyol İçişleri, bu paraların terör örgütünün Türkiye'deki faaliyetlerini sürdürebilmesi için silah ve patlayıcı alımında kullanıldığını kaydetti.

 

Açıklamada, PKK'nın sadece 2012 yılının Eylül ayından Kasım'ına kadar 12 terör eylemi düzenlendiği belirtilerek, ölenlerin büyük çoğunluğunun sivillerden oluştuğu ifade edildi.

 

Başkent Madrid'de N.G, F.G. ve Y.E.O., Madrid'e bağlı Torrejon de Ardoz'da Z.B., Murcia'da H.G. ve son olarak Barcelona'da I.T.Y. baş harflerinden oluşan teröristlerin gözaltına alındığı bilgisi verildi.

 

İspanya'da ki operasyonlara paralel olarak Fransa'da düzenlenen operasyonlarda 16 teröristin gözaltına alındığı belirtilirken, aramalarda 28 bin Euro ve iki silahın ele geçirildiği bilgisi verildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.