banner461
banner195

Ressamlar Göreme’de Buluştu

Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli yerlerinden gelen ressamlar Göreme’de açtıkları resim sergisi ile eserlerini beğeniye sundu.

 Ressamlar Göreme’de Buluştu
16 Haziran 2014 Pazartesi 10:27

banner143
banner134

Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli yerlerinden gelen ressamlar Göreme’de açtıkları resim sergisi ile eserlerini beğeniye sundu.

Antakya, Adana, Mersin, Kayseri başta olmak üzere Suriye ve Makedonya’dan gelen 10 ressam Göreme Anzak parkında sanatsever ile buluştu. Resim sergisinde ressamlar Göreme’nin tarihi ve doğal güzelliklerini tuvale aktardılar. Yerli ve yabancı çok sayıda ziyaretçinin akınına uğrayan resim sergisinin açılışını Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil yaptı. Cingil ressamlara teşekkür ederek, Kapadokya’nın güzelliklerini sanatla buluşturan ressamlara plaket takdim etti.

Timya Sanat Gurubu adına serginin organizasyonunu sağlayan Ressam Zeynep Dalkılıç ise Göreme’de olmaktan çok mutlu olduklarını söyledi.

Hafta sonu boyunca ziyarete açık kalan resim sergisi iki gün sürdü.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Muzaffer-Haydar - 4 yıl önce
göreme belediye başkanının yapmış oldığu etkinlik (demiyelimde )faliyet desek daha güzel olur.çünkü yapılan faliyetten kimsenin haberi yoktur.göreme belediye başkanına acil yapılması gereken konudan bahsetmek isterim,anzak parkı diye bahsettiği yerde bulunan çeşme çirkin aynı zamanda geçmişteki yöneticilere karşı saygı anlamında acilen yapılması veya kaldırılmasının veya tamir edilerek öğünçle anzak parkı deme fırsatı olmasını dileyerek başkanındikkatini çekerim............