banner461
banner195

Sağlık-Sen’den Coşkulu Türkiye Buluşması

Sağlık-Sen Türkiye Buluşması, genel merkez yönetim kurulu, şube yönetim kurulları ve temsilcilerin katılımıyla Antalya’da yapıldı. Toplantıya Sağlık-Sen İl Başkanı Hakan Gündüzpolat’ta katıldı.

Sağlık-Sen’den Coşkulu Türkiye Buluşması
19 Şubat 2014 Çarşamba 09:48

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Sağlık-Sen Türkiye Buluşması, genel merkez yönetim kurulu, şube yönetim kurulları ve temsilcilerin katılımıyla Antalya’da yapıldı. Toplantıya Sağlık-Sen İl Başkanı Hakan Gündüzpolat’ta katıldı.

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Agah Kafkas ve Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili, Ak Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Mahmut Kaçar’ın da katıldığı programda, Suriye için de yardım kampanyası düzenlendi.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, sendikal konuların yanı sıra gündeme dair de değerlendirmelerde bulundu.

Sağlık-Sen’in 200 bin üyesiyle, Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütlerinden birisi olduğunu vurgulayan Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, başta merhum Akif İnan olmak üzere, bayrağı kendilerine devredenlere de teşekkür etti.

Memiş konuşmasında, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ile Sağlık-Sen eski Genel Başkanı Mahmut Kaçar’ın yanı sıra Sağlık-Sen ve Memur-Sen’in insan merkezli hizmet anlayışını gece gündüz demeden, kar kış demeden yurdun dört bir yanında temsil eden Sağlık-Sen’lilere teşekkür etti.

Emeğin hakkı ve sosyal adalet için mücadele etmelerinin yanı sıra en zor anlarında milletimizin yanı başında olan sağlık ve sosyal hizmet çalışanları olduklarını söyleyen Memiş, bu iki kimlikle attıkları her adımı, sahip oldukları değerler ve kulluk şuurunun belirlediğini söyledi.

Halktan kopuk hiçbir hareketin hedefe ulaşamayacağını bilen bir sivil toplum örgütü olduklarını da söyleyen Metin Memiş, “Biz yeni Türkiye’yi büyüten ve yeni Türkiye ile büyüyen erdemliler hareketiyiz. Sendikal anlayışımızın kodlarını milli ve manevi değerlerimiz belirlemektedir. İsyan kültüründen değil, adalet duygusundan besleniyoruz.” dedi.

Sağlık-Sen’in toplu sözleşme ve diğer kazanımlarından da bahseden Metin Memiş, ter akıtarak elde ettikleri başarıdan birilerinin kendilerine pay çıkarmaya çalıştığını, bu emek hırsızlığına da kimsenin izin vermemesi gerektiğini kaydetti.

Ek Ödeme Emekliliğe Yansıtılmalı, Fiili Hizmet Süresi Zammı Verilmeli…

Sağlık hizmetlerine erişim ve vatandaş memnuniyetinde artış yaşanmasına karşın, çalışan memnuniyetinde aynı artışın yaşanmadığını ifade eden Metin Memiş, “Sağlık çalışanları hak ettiklerinin karşılığını almak istiyor. Ek ödemelerin emekliliğe yansıtılarak uğradıkları haksızlığın giderilmesini istiyor. Fiili hizmet süresi zammı verilmesini istiyor. Adil bir performans sistemi istiyor. Sorunlardan arınmış bir aile hekimliği sistemi istiyor. En önemlilerinden biri de, sözleşmeli çalışan sağlıkçılar, artık sözleşmeli çalışmak istemiyor.” şeklinde konuştu. Lisans tamamlama konusunda gerekli adımların da bir an önce atılması çağrısında bulunan Memiş, 2351 kişinin VHKİ kadrosuna atanması, vekil ebe hemşirelerle kamu dışı aile sağlığı çalışanlarının kadro sorunlarının da bir an önce çözülmesini istedi.

Konuşmasında, Suriye’de yaşanan drama batının sessiz kalmasını eleştiren Memiş, Memur-Sen ve Sağlık-Sen olarak bütün mazlumların acılarına ortak, dertlerine derman, yaralarına merhem olmayı vicdani bir sorumluluk olarak gördüklerini söyledi.

Türkiye’ye Eski Günlerine Döndürmek İstiyorlar…

Türkiye’nin sergilediği ilkeli duruştan rahatsız olanların milletin güçlü iradesiyle değişen Türkiye’yi, eski günlerine döndürmek için de gayri ahlaki bir oyun oynandığını ifade eden Metin Memiş, bu küresel fitne çabalarının bile, Türkiye’nin ne kadar doğru ve haklı bir zeminde durduğunun göstergesi olduğunu kaydetti.

Türkiye’de demokrasiyi kesintiye uğratacak her türlü oyunun, millet iradesiyle bozulduğunu, bu süreçte hep öncü konumda olduklarını hatırlatan Metin Memiş, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Bu şer odakları dün gezi olayları ile ülkeyi karıştırmak istediler. Türkiye’nin büyümesine, güçlenmesine engel olmak için 17 Aralık ve 25 Aralık senaryoları oluşturdular. Milletimizin yumuşak karnı olan yolsuzluk üzerinden planlarını kurdular. Eğer yolsuzluk yapan varsa, kim olursa olsun bunun hesabı mutlaka sorulmalı, ama yolsuzluğu bahane ederek, siyasi bir kaos ortamı oluşturmak kaydıyla milletin iradesine ipotek koymak isteyenlere, yargı vesayeti oluşturmak isteyenlere ve küresel güçlerin vesayetine Memur-Sen olarak müsaade etmeyeceğiz.”

Gündüzpolat; “Türkiye Buluşmamız Son Derece Faydalı Geçti”

Antalya da düzenlenen Sağlık-Sen Türkiye Buluşmasının son derece verimli geçtiğini kaydeden Sağlık-Sen Nevşehir İl Başkanı Hakan Gündüzpolat, toplantıda ele alınan ülke ve sağlık sorunlarının çözüme kavuşturulması adına Sağlık-Sen’in dik duruşunu sürdüreceğine değindi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.