banner461
banner195

Sarı Toz Nevşehir'de Vatandaşı Tedirgin Etti

Nevşehir merkez 2000 Evler Mahallesi TOKİ Blokları 1. Etap D bloklarında oturan vatandaşlar sabaha korku ve şaşkınlık içerisinde uyandılar...

Sarı Toz Nevşehir'de Vatandaşı Tedirgin Etti
27 Mart 2015 Cuma 17:10

banner143
Nevşehir'de sarı toz alarmı
İlgili Galeriye Git
banner134

NEVŞEHİR/FİBHABER-Nevşehir MEDAŞ işletmesinde görevli Mustafa İkizoğlu isimli vatandaşımız Nevşehir 2000 Evler mahallesi TOKİ de ki evinden sabah işe gitmek için uyandığında evin önünde bulunan aracınında içerisinde bulunduğu park halindeki yaklaşık 10 araç üzerinde niteliği belli olmayan Sarı renkli toz maddeyle karşılaştılar.

Sarı Toz la kaplı aracını görerek büyük şaşkınlık yaşayan Mustafa İkizoğlu vatandaşımız Nevşehir Gündemin adresi www.fibhaber.com haber merkezimize özel açıklamalarda bulundu.

Sarı Toz Şaşkınlığı !

Sabah uyanarak işe gitmek için aracının başına gelldiğinde Aracını boydan boya tamamen sarı tozla kaplı olduğunu görerek Büyük şaşkınlık içerisinde kaldığını ifade eden Mustafa İkizoğlu, Akşamdan çamur yağdığını düşünerek işe geç kalmamak için aracına dokunmadan başka bir araçla iş yerine gittiğini söyledi.

Daha sonra iş yerinde beni Nevşehir Halk Sağlığı Ekiplerinden birisi arayarak olay hakkında benden bilgi istedi bende bildiklerimi anlattım.

Sonrasında olayı FİB Haber de haberi okuyarak Öğrendiğim kadarıyla olay yerine polis inceleme başlatmış bizde sonucunu merakla bekliyoruz.

Şuan tedirgin olduğunu ifade eden İkizoğlu aracını iş çıkışında temizlediğini belirtti.

Nevşehir’de bu sabah araçların üzerindeki sarı toz vatandaşları ve polisi alarma geçirdi. Numune alınan toz incelenmek üzere Ankara’ya gönderilirken, araçlar üzerinde parmak izi ve radyasyon taraması yapıldı.

Nevşehir TOKİ Blokları'nda bir apartmanın önündeki araçların üzerine kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce dökülen sarı toz çevre sakinlerini endişelendirdi.


Gece geç saatlerde araçların üzerine kasıtlı olarak döküldüğü tespit edilen tozun kimyasal bir madde olup olmadığı yönünde araştırma sürüyor. Olay Yeri İnceleme Ekipleri'nce güvenlik şeridi çekilen alanda AFAD ve Sağlık İl Müdürlüğü Halk Sağlığı ekipleri de detaylı inceleme yaptı.


Nevşehir Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Birimi ekipleri araçların üzerinde parmak izi araştırması da yaptı. Araçların üzerinden alınan şüpheli madde gerekli incelemelr için kriminal laboratuvara gönderildi.

Şimdi büyük Şaşkınlık ve korku içerisinde bulunan vatandaşlar ise Yetkililerden Sarı Toz un akıbeti hakkında bilgi ve bir açıklama bekliyorlar.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Kamil damlı - 3 yıl önce
Peralel
Avatar
ttm - 3 yıl önce
duyduğuma göre yangın tüpü çalınmış apartmanın birinden o araçların üzerine boşaltılmış ama bildiğim kadarıyla yangın tüpü beyaz olur..
Avatar
KAMİL YEŞİLYURT - 3 yıl önce
mustafa abi̇ medaş seni̇nle gurur duyuyor
Avatar
İstanbul - 3 yıl önce
İkizoğlu normalde takım elbise giymeyen kravat takmayan birisidir gazeteye röportaj vereceği için öyle giyinmiştir.