banner461
banner195

Sarılar Yolu Asfaltlanacak

Nevşehir İl Özel idaresi genel sekreteri Abdülkadir Tatar, Avanos ilçesine bağlı Sarılar kasabası güzergahında yol çalışmalarının sezon sonuna kadar devam edeceğini ve bu yolun bu yıl içerisinde asfaltlanacağını söyledi.

Sarılar Yolu Asfaltlanacak
02 Ekim 2013 Çarşamba 12:51

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA)Nevşehir  İl Özel idaresi genel sekreteri Abdülkadir Tatar, Avanos ilçesine bağlı Sarılar kasabası güzergahında yol çalışmalarının sezon sonuna kadar devam edeceğini ve bu yolun bu yıl içerisinde asfaltlanacağını söyledi.

Avanos – Ürgüp ilçeleri arasında yol çalışmalarının bu yıl oldukça verimli geçtiğini ve yıllardır bu yolun düzenlenmesi ve yeniden asfaltlanarak daha güzel bir yol haline getirilmesinin yıllardır hayali olduğunu kaydeden İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdülkadir Tatar, 5 aylık süre içerisinde tamamlanan bu yoldaki çalışmaların özel idarenin bu yıl yol çalışmalarında önemli bir yer tuttuğunu dile getirdi.

Avanos ilçesine bağlı Topaklı kasabası güzergahında yapılan yol çalışmalarının da ilin önemli bir ihtiyacının karşılanması safhasında önemli gördüklerini ifade eden İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdülkadir Tatar, bu yol çalışmasına Kültür ve Turizm Bakanlığının 3 Milyon TL yardımda bulunduğunu, yol çalışmalarının diğer maliyetinin il özel idaresince karşılandığını ifade etti.

Buradaki yol çalışmalarının ardından yolun trafiğe açılacağını ancak tamamının bu sezon içerisinde tamamlanmasının mümkün görünmediğini de kaydeden Tatar, Sarılar yolu güzergahının bu sezon içerisinde asfaltlanacağını da sözlerine ekledi. 

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Köy yolları - 5 yıl önce
köy yollarına ihtiyaç var elbette ama, sayın müdürüm bir de şu şehir içi belediyenin yapamadığı ve kangren olmuş şehir içine geniş yollar yapsanız , bu memleket sizin heykelinizi diker, saygılar
Avatar
yusuf kına - 4 yıl önce
teşekür ederiz çalışmalarınızdan ötürü yıl sonunda tamamladıgını asfaltlama çalışmalarınız tamamlanmıştır gel velakin yeni yılın ilk çeğreginde tamamen yeni yapılan kaplama asfaltını z kullanılamaz hale gelmiştir....!!! neden...???yapmak doğüru olan değildir doğru olan işin doğrusunu yapmaktır....!!! saygılarımlaaa
Avatar
habip demir - 3 yıl önce
eğer s
arılar köy yolu yapılırsa minnettar oluruz.