banner461
banner195

Seçimlerde nerede oy kullanacaksınız? Tıkla-Öğren

015 Genel Seçimlerde Nerede Oy Kullanacağım - Tıkla Öğren

Seçimlerde nerede oy kullanacaksınız? Tıkla-Öğren
14 Nisan 2015 Salı 20:42

banner143
banner134

OY KULLANMA YERLERİ AÇIKLANDI TIKLA ÖĞREN - 2015 Genel Seçimlerde Nerede Oy Kullanacağım - Tıkla Öğren - YSK Seçmen Sorgulama uygulaması ile Haziran ayında yapılacak genel seçimlerde nerede oy kullanacağınızı önceden öğrenebilir eğer yanlışlık var ise kayıtlarınızda seçim takvimi içerisinde bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Nerede oy kullanacağınızı 7 Haziran tarihindeki genel seçimlerde YSK’nın sitesinden yada mobil uygulamasından gerekli bilgileri öğrenebileceksiniz. İşte detaylar...

Yüksek Seçim Kurulu, 7 Haziran 2015 pazar günü gerçekleşecek olan Genel Seçim’de vatandaşların nerede oy kullanacaklarını açıkladı.

Seçmen Bilgi Sistemi sayesinde internet üzerinden öğrenilebilen sandık yerleri Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından açıklandı. Milletvekili seçimleri için 7 Haziran 2015 pazar günü sandık başına gidecek olan vatandaşlar, YSK’nın internet adresinden hangi sandıkta oy kullanacağını öğrenmeye başladı.

 


Nerede oy kullanacağım?

Oy kullanacak olan vatandaşlar, YSK’nınhttps://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtici.jspadresinden oy kullanacağı sandığı öğrenebiliyor.


Oy kullanacağınız yeri öğrenmek için web sitesinde istenen “Nüfusa kayıtlı olduğu il”, “TC Kimlik Numarası”, “Nüfusa Kayıtlı Olduğu Sıra No” ve sayfada güvenlik önlemi olarak gösterilen 7 haneli resim doğrulama kodunu girmek yeterli olacak.

Ayrıca YSK artık Çağrı Merkezi ile de seçmene sandıkla ilgili merak ettiği tüm konularda yardım edecek. İşte yurt içinde ve yurt dışında yaşayan seçmenlere yönelik olarak oluşturulan 7 gün 24 saat hizmet veren çağrı merkezi numarası: “444 99 75”

trthaber


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.