banner461
banner195

Sedat Peker'den Türkmenlere TIR'larla yardım!

Sedat Peker, Suriye'nin Türkmen Dağı bölgesinde katil Beşşar Esed rejimine karşı büyük bir savaş veren Bayırbucak Türkmenlerine 4 TIR yardım gönderdi. Peker'in gönderdiği yardım TIR'larına 3 bin adet battaniye, askeri kıyafet ve bot yüklendi.

Sedat Peker'den Türkmenlere TIR'larla yardım!
23 Kasım 2015 Pazartesi 19:43

banner143
banner134

 Bugün sosyal medya hesaplarından fotoğrafları paylaşan Peker "Zulme uğramış tüm mazlumlara, zalimler karşısında mutlak galibiyet getirmesini, Yüce Allah’tan dilerim" dedi.


"TÜRKMEN DAĞLARINDA DURUM ÇOK KRİTİK"

Öte yandan Suriye Türkmen Kitlesi üyesi Tahsin Hoşkar, yaptığı açıklamada, Rusya'nın da destek vermesiyle bölgelerine yönelik saldırıların arttığını aktardı. 

Şu an bölgede çatışma yaşandığını vurgulayan Hoşkar, "Hem mevziler hem de Türkmen köyleri, kara, hava ve denizden yoğun şekilde bombalanıyor. Çatışmalar şu saatlere kadar hiç durmadı" dedi.

Köylerin boşaltıldığını, yaklaşık 5 bin kişinin Suriye tarafındaki güvenli gördükleri bölgeye gittiğini belirten Hoşkar, "Türkmen Dağı'nda durum çok çok kritik ve orası risk altında. Ölü ve yaraların olduğu saldırıları kaygıyla izliyoruz" diye konuştu.

Bu arada alınan bilgiye göre; Sedat Peker'in gönderdiği yardım tırları yerine ulaştı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.