banner461
banner195

Sen Üşürken Ben Uyuyamam ...Haydi NEVŞEHİR'im...

İHH İnsani Yardım Vakfı Gönüllüleri Nevşehir İl Koordinatörü Sayın Baki Öncel FİB Haber Merkezimize yaptığı açıklamasında; Nevşehirli sağduyulu vatandaşlarımızın destekleriyle "Suriye'de çocuklar donarak ölmesin düşüncesiyle "Sen Üşürken Ben Uyuyamam Kampanyası" Adlı Kampanyası Hayata Geçirildi...

Sen Üşürken Ben Uyuyamam ...Haydi NEVŞEHİR'im...
31 Aralık 2013 Salı 20:08

banner143
banner134
Sen Nevşehir'sin Sen Nevşehirlisin..."Sen Üşürken Ben Uyuyamam"


İHH İnsani Yardım Vakfı Gönüllüleri Nevşehir İl Koordinatörü Sayın Baki Öncel kış şartlarının ağır geçtiği kardeş ve komşu Suriyeli ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz için soğuktan korumaya yardım edecek ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla, "Sen Üşürken Ben Uyuyamam" sloganıyla yardım kampanyası başlattı.

İHH İnsani Yardım Vakfı Gönüllüleri Nevşehir İl Koordinatörü Sayın Baki Öncel FİB Haber Merkezimize yaptığı açıklamasında; Kış mevsiminin sert geçtiği şu günlerde donarak ölümlerin ve sert ve çetin geçen kış şartlarını Suriyeli müslüman mazlum kardeşlerimiz ve çocuklarımız için böyle bir kampnay başlatmış bulunuyoruz.


Son birkaç gün içinde 24 çocuğun donarak ölmesi, Nevşehirli vicdan sahiplerini harakete geçirdi. Suruiyeli çocukların Halini anlamak için kendi çocuklanmız iki veya üç saat gece dışarda bırakalım. İnanıyorum ki hiçbirimizin gönlü ve vicdanı buna elvermeyecektir. Kendi çocuklanmız ve bebeklerimi asla dışarda bırakmayacağız. Madem öyle, gelin Suriye'deki soğuktan donarak ölen çocukları ve bebekleri de kendi çocuklanmız olduğunu unutmayalım. Kadirşinas Nevşehirli hemşerilerimiz bu ölümlere seyirci kalmamaya davet ediyoruz. 
Acil ihtiyaçlar olarak, "Soba sünger yatak halı battaniye çocuk bezi kuru gıda mutfakta gerekli olan tüm eşya ve gıda malzemleri tencere tava...(Elbise kesinlikle alınmamaktadır…)ihtiyaç duyulmaktadır.

Kampanyaya katkı sağlamak isteyen hayır sahipleri,  0544 860 60 85   no'lu telefondan bize ulaşabilirler. 

Suriyeli Çocuklar Açlıktan ve Donarak Ölmesin Fazla Hırkanız var mı ? 

Kış mevsimin girmesi ve karların yağmasıyla beraber Suriye'de her gün soğuktan donan çocuk ölümlerine İHH seferberlik başlattı.


Esed güçlerinin ve ortaklarının saldırıları sonucu mülteci durumuna düşen yüzbinlerce çocuk, kadın ve yaşlı Suriyeli kışı imkansızlıklar içinde yaşıyor.İşte Nevşehir İHH, Suriyeli Çocuklar Açlıktan ve Donarak Ölmesin kalan çocuklar için acil yardım kampanyası başlattı.İHH Özellikle çocuklar için başlatın yardım kampanyasında, battaniye, çocuk maması, çocuk botu. bere, eldiven, çorap ve atkı olmak üzere çocukları soğuktan koruyacak malzemeleri Suriye'ye götürüyor. Nevşehir İHH İnsani Yardım Vakfı Gönüllüleri Koordünatörü Baki Öncel, Suriyeli çocuklar için başlatmış olduklan yardım kampanyası ile ilgili bilgi verdi. 
Öncel kampanya ile ilgili yaptığı açıklamada şunlan dile getirdi: "Komşumuz olan Suriyeli kardeşlerimiz, tarihin en ağır ve sıkıntılı dönemlerini yaşamaktadırlar. Bize düşen bugün itibariye insanlığımızın ve imanımızın gereği olarak komşuluk ve kardeşlik hukukumuz olan bu insanlara, sıkıntılı ve acılı günlerinde yardımcı olma zorunluluğudur. Eğer biz bugün bu insanlara, kardeşlerimize yardımcı olmazsak ne zaman yardımcı olacağız. Düşünün ki, insanlar açlıktan ve soğuktan ölmektedirler ama maalesef ne acıdır ki, bu kardeşlerimiz, Suriyeli komşulanmız yeterince gündemimize girmemektedirler. İşte bizde Nevşehir İHH İnsani Yardım Vakfı Gönüllüleri olarak savaşın başladığı günden bu uyana 3 yıldır kardeşlik ölmesin, insanlar ölmesin, bebekler ölmesin diye çaba ve gayret sarf etmekteyiz. Nevşehir'in fedakâr ve vefalı insanlannın hayırlarına bir köprü olma, bir aracı olma noktasında çaba sarf ediyoruz. Ve diyoruz ki, "Bugün, o gündür".

Bu duyarlılık,

Mallarını Allah yolunda harcayanların durumu, bir tanenin durumu gibidir ki, yedi başak bitirmiş ve her başakta yüz tane var. Allah, dilediğine daha da katlar. Allah'ın rahmeti geniştir. O, her şeyi bilir. Bakara, 261)

Sevdiğiniz şeylerden (Allah yolunda) harcamadıkça, gerçek iyiliğe asla erişemezsiniz. Her ne harcarsanız Allah onu hakkıyla bilir. (Ali İmran, 92)

ayetleri ve bunun gibi ayetler ışığında değerlendirildiğinde umut ediyoruz ki Rabbimiz katında karşılık bulacaktır. Yolumuz uzun, yükümüz ağır vaktimiz ise yoktur. Allah yardımcımız olsun.
İHH İnsani Yardım Vakfı Gönüllüleri Nevşehir İl Koordinatörü Sayın Baki Öncel ;Şimdiden tüm insani yardım ve hayırlarda duyarlıklık gösteren ve Kampanya ya destek veren bütün Nevşehir halkına da çok teşekkür ediyoruz” dediKaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ümmet - 4 yıl önce
allah razı olsun böyle gayret gösterilmesi elbet müslümanlık görevimiz. ancak şunu belirtmek istiyorum sayın baki beyin ihh çalışmalarından sadece kendi merkezli hareket etmesi gönüllüleri üzüyor bilgisi olsun allah rızası vesile olmaklada mümkündür..
Avatar
baki öncel - 4 yıl önce
ümmet yorumuyla yazan değerli kardeşim.. ben merkezli bir çalışmanın yerine, her zaman biz merkezli çalışmadan yana olduğumuzu ümmetin içinde bulunan her kardeşim çok iyi bilir .ihh gönüllüsü olan sizleri bu çalışmalardan basın yoluyla haberdar etmemiz de bunun bir delilidir ki,hep birlikte bu işi omuzlayalım ümmetin sıkıntılarına ortak olalım diye..lütfen irtibat kuralım bu hizmetlerde birbirimizi tanıyarak ortak hizmetler üretelim...
Avatar
ONLAR HAYIRA DA MANİ OLURLAR - 4 yıl önce
mâûn suresi
bismillâhirrahmânirrahîm.
1. dini yalanlayanı gördün mü?
2. işte o, yetimi itip kakar;
3. yoksulu doyurmaya teşvik etmez;
4. yazıklar olsun o namaz kılanlara ki,
5. onlar namazlarını ciddiye almazlar.
6. onlar gösteriş yapanlardır,
7. ve hayra da mani olurlar.
Avatar
YARDIM ETMİYORSAN BARİ ENGEL OLMA - 4 yıl önce @MEHMET-2
"duygu sömürüsü" falan diyerek olayı sabote etme kardeşim. şu kışta bir gününü dışarda ve aç olarak geçir, o zaman suriyeli halkın neler yaşadığını belki anlarsın. yanlış politikalar uygulandı diye açlığa,sefalete, zulme seyirci mi kalalım? elma ile armudu ayırt etmesini bilmiyorsan yazma bari!
Avatar
MEHMET-2 - 4 yıl önce
her zaman olduğu gibi duygu sömürüsü. bu insanlar ne zaman uyanacak.. suriyeyi şu anki durumuna düşürenlerde ayni zihniyet yârdim toplayanlarda.. bunu fark edin artik. daha önceki yorumumuyayinlamadiniz. sizde fark edemiyenlerdensiniz
Avatar
MEHMET-2 - 4 yıl önce @YARDIM ETMİYORSAN BARİ ENGEL OLMA
elmayla armutu hatta ayvayla nari kariştiran sizin gibi geçici çözümcüler göz boyuyanlar...
Avatar
mehmet birdesen duygularımızı sömürerek garibin gurabanın yardımına bizleri davet etsen... - 4 yıl önce @MEHMET-2
mehmet-2 duygusu olan insanlar sömürülmeye gelmezler onlar duygularıyla hareket edip nerede bir çaresizlik var oraya yetişmeye çalışırlar..bu insanlığımızın ve müslümanlığımızın gereğidir.. şeytan bazan insana sağdan yaklaşır, hayrın ve iyiliğin heryerde yayılmasına engel olmak ister..keşke bu gibi faaliyetleri sen yapsanda duygularımızı sömürerek yapsan hiçdeğilse sorumluluktan bizleri kurtarmış olursun..
Avatar
murat ulutaş - 4 yıl önce
şu yorumları okurken inanın şok oldum.bazı insanları tenzih ederim. ama daha nevşehirimizin 40 fırın ekmek yemesi lazım.arkadaş bir hayır yapılıyor.allah rızası için.ne yapacaksınız,nerden aklınıza geliyor. allah allah bu ne aciz düşüncedir.vefakar insanlar bir vakıf kurmuş,her şey kanuna uygun.allah rızası için gerçektende yardıma muhtaç suriyeli kardeşlerimize yardım toplanıyor.bazı kendini bilmez insanların neye dayanarak ve kime hizmet edererk böyle yorum yapıyorlar anlamış değilim. o insanlara soruyorum, sizlerin evladınız yokmu? birgün sizlerde o zavallı insanların düştüğü duruma düşseniz siz ne hissderdiniz.?böyle düşündüğpünüz sürece nevşehir hala 1945 lerin nevşehirinden farksız olacaktır.ne yazııkki.