banner461
banner195

Sendikaya Emeği Geçenleri de Unutmadılar

24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle birçok kişi, kurum ve STK kutlama mesajı yayınladı. Ancak Türk Eğitim-Sen 24 Kasım’da sendikanın gelişip bugünlere gelmesinde emeği geçen merhum eğitimcileri de unutmadı.

Sendikaya Emeği Geçenleri de Unutmadılar
24 Kasım 2015 Salı 13:00

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle birçok kişi, kurum ve STK kutlama mesajı yayınladı. Ancak Türk Eğitim-Sen 24 Kasım’da sendikanın gelişip bugünlere gelmesinde emeği geçen merhum eğitimcileri de unutmadı.

Söz konusu açıklamada; Nevşehir'de eğitime uzun yıllar emek veren fakat bugün aramızda bulunmayan öğretmenlerimizi saygıyla ve özlemle yad ediyoruz. 24 Kasım Öğretmenler günü bu yıl da coşku ve sevinç ile kutlanırken, bugün aramızda bulunmayan ebediyete intikal etmiş üyelerimiz dolayısıyla bu yıl da Öğretmenler Günü'nü buruk kutluyoruz. Nevşehir'de uzun yıllar görev yaparak eğitime büyük katkıda bulunan, bir neslin yetiştirilmesinde yadsınamayacak derecede rol alan, sendikamızın kurulup gelişmesinde emeği olan Ali Erdem, Mediha Hasanbaşoğlu, Metin Köksal, Ali Saygılı, Şuayip Aydın, Yüksel Uyar, Fİkriye Karakoç, Ö.Naci Tekin, Meral Aykaç, Sıtkı Yılmaz, Vedat Ali Gür, Sümeyya Bozkurt, Sedat Duru, Nurettin Yüksel, Fatih Kara, Tevfik Karaaslan, Ali Demiray,  öğretmenlerimizi saygıyla anıyoruz. Unutulmamalıdır ki Türk Eğitim-Sen, sendikal mücadelenin yalnızca maddi ve sosyal hakların savunulduğu ve savunulacağı bir sivil toplum örgütü olmanın ötesinde sendikal mücadelenin; bir kardeşlik duygusunda, ahde vefa örneğini sergilemenin hassasiyetinde yapılacağını savunan yegane kuruluştur. 2001  yılından bugüne kadar vefat etmiş olan 17 öğretmen kardeşimiz de Hz. Muhammed'in "Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum" mantığıyla yola çıkan, Mustafa Kemal Atatürk'ün "Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir" fikri ile mücadele eden kişiler olmanın onurunu ve gururunu yaşamışlardır. Allah rahmet eylesin, makamları cennet olsun” ifadelerine yer verildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.