banner461
banner195

Serbest Veteriner Hekimler Bilgilendirildi

Nevşehir İlimiz genelinde serbest olarak hizmet veren serbest Veteriner Hekimlere yönelik Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü toplantı salonunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Serbest Veteriner Hekimler Bilgilendirildi
04 Aralık 2015 Cuma 11:23

banner143
banner134
 Toplantıya, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan YILMAZ, İl Müdür Yardımcısı Necmettin SAPMAZ, Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdür Vekili Recep CENGİZ, Şube Müdürlüğünde görevli Veteriner Hekimler ve İlimizde muayenehanesi olan serbest Veteriner Hekimler katıldı.

            Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan YILMAZ, yaptığı açıklamada;

Kayıt esnasında veya belge düzenlemeleri aşamasında hataların önlenmesi ve sperma hareketlerinin takibi için yeni uygulamaların başlatıldığını bu kapsamda sorunların önlenmesi ile birlikte yetiştiricilerin desteklemelerden faydalanması ve Veteriner Hekimlerin mağdur kalmamasına yönelik “E ISLAH SPERMA” takibi uygulama esasları konusunda önerilerde bulundu. 

Daha sonra Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğünde görevli Veteriner Hekimler tarafından ilgili yönetmelikler ve uygulama esasları hakkında sunum yapıldı.

Toplantı sonunda, karşılıklı bilgi alış verişi yapıldı, yaşanan sorunlar ve bu sorunlar hakkında çözüm önerileri görüşüldü.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.