banner461
banner195

Son Müracaat Tarihi 29 Ocak

Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevi İzleme kuruluna üye seçimine başvuruda bulunacakların en geç 29 Ocak 2016 tarihine kadar müracaatlarını yapmaları gerekiyor.

Son Müracaat Tarihi 29 Ocak
13 Ocak 2016 Çarşamba 13:06

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevi İzleme kuruluna üye seçimine başvuruda bulunacakların en geç 29 Ocak 2016 tarihine kadar müracaatlarını yapmaları gerekiyor.

Nevşehir Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığından yapılan açıklamada; “Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri İzleme Kurulları Kanunu gereğince;

2015 yılında seçimi yapılan ancak Osmaniye İl'ine tayini çıkması nedeniyle Nevşehir E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Ceza İnfaz Kurumu İzleme Kurulu yedek üyeliğinden istifa eden Serdar Onay'ın yerine 1 adet yedek üye seçimi yapılması gerekliliği nedeniyle,

Aşağıda yazılı niteliklere uygun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 29 Ocak 2016 tarihi Cuma günü mesai bitimine kadar Nevşehir Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığına bizzat ve başvuru formuna ek olarak nüfus cüzdanı, meslek kimlik kartları, ikametgah belgeleri ve adli sicil kayıtları ile birlikte başvurmaları hususu ilan olunur.

Kurula seçileceklerde; İzleme kurullarına başkan ve üye seçilebilmek için Devlet Memurları Kanununda öngörülen genel şartlara ek olarak aşağıdaki nitelikler aranır: Otuz beş yaşını doldurmuş olmak. Tıp, eczacılık, hukuk, kamu yönetimi, sosyoloji, psikoloji, sosyal hizmetler, eğitim bilimleri ve benzeri alanlarda en az dört yıllık yüksek öğretim kurumlarından veya bunlara denkliği kabul edilen yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak ve mesleği ile ilgili olarak kamu kurum ve kuruluşlarında ya da özel sektörde en az on yıl çalışmış bulunmak. Kişisel nitelikleri ile çevresinde dürüst, güvenilir ve ahlaklı olarak tanınmış olmak. Herhangi bir siyasi partinin merkez, il veya ilçe teşkilatlarında görevli bulunmamak şartları aranacak.

Ceza infaz kurumları ve tutukevleri ile ilgili ihale, alım, satım ve benzeri hukuki ilişkilere taraf olanlar, ve Görev yapacakları ceza infaz kurumları veya tutukevlerinde bulunan hükümlü ve tutuklulardan birisinin işlediği suçtan kendileri veya ikinci derece dahil hısımları zarar görenler söz konusu üyelik seçimine müracaatta bulunamayacaklar.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.