banner461
banner195

Sulusaray da Kadastro Çalışmaları Yapılacak

Nevşehir Merkeze bağlı Sulusaray Kasabasında yıllardır Vatandaşın en önemli problemlerinden biri haline gelen tapu – kadastro çalışmaları yeniden yapılacak.

Sulusaray da Kadastro Çalışmaları Yapılacak
23 Ağustos 2014 Cumartesi 10:42

banner143
banner134

 Kadastro Çalışmaları Yapılacak

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Merkeze bağlı Sulusaray Kasabasında yıllardır Vatandaşın en önemli problemlerinden biri haline gelen tapu – kadastro çalışmaları yeniden yapılacak.

Sulusaray Belediye Başkanı Bayram Yılmaz, “Yaptığımız girişimler sonuç verdi ve çok şükür Kasabamızdaki arazi kayganlığı nihayet düzeltiliyor. Bu gelişme ile Tapu kadastro kasabamıza yeniden girecek. Kadastro haritaları ve tapu sicilinde gerekli düzenlemeler yapılacak. Kasaba halkı konudan şikayetçi idi. Zira, yıllardır Vatandaşlarımızın kullandığı bağ, bahçe, tarla vs gibi arazilerin tamamı veya bir bölümü  farklı şahıslar adına kayıtlı çıkıyor olması veya  komşu tarla sahibi adına kayıtlı olması, Kasaba arazilerinin yaklaşık %70' inde kayganlık olduğu tahmin ediliyordu. Yaptığımız çalışmalar sonrasında girişimlerimiz sonuç verdi ve en son Nevşehir Kadastro müdürlüğünden yapılan açıklamayla da kasaba halkımızın yüzü güldü. Nevşehir kadastro müdürlüğünün yaptığı açıklamaya göre 20 Haziran 2014 Cuma günü Sulusaray Kasabasında Kadastro haritaları ve tapu sicilinde gerekli düzenlemeler yapılacak” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.