banner461
banner195

Sürücülere Araçlarda Sigara İçmeye Yasak Geldi

Alkollü içkilerin reklamını ve sponsorluğunu yasaklayan kanun teklifi Meclis Başkanlığı'na sunuldu. AK Partili milletvekillerinin imzasını taşıyan teklif, sigara yasağının da kapsamını genişletiyor.

Sürücülere Araçlarda Sigara İçmeye Yasak Geldi
11 Mayıs 2013 Cumartesi 13:31

banner143
banner134

 Alkolle ilgili yasakların kapsamı genişliyor

Düzenlemeye göre, taksiler dahil olmak üzere özel araçların sürücü koltuklarında ve tüm toplu taşıma araçlarında sigara içilemeyecek.

Nargile ve elektronik sigara da tütün ürünü sayılacak ve bu kanun hükümlerine tabi olacak.

Lokanta, kahve, kafeterya, birahane gibi eğlence yerlerinin açık alanlarında sigara içmeyenler için ayrı bir bölüm olacak.

Kuralları bir yıl içinde üç kez ihlal eden iş yerleri 1 aya kadar kapatılacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Haldun Kıslak - 5 yıl önce
kurulduğundan bu yana ak partiye oy veren ve yıllardır alkış tutan başarılarının devamını dileyen biriyim .. ama hiç bir uygulama bu kadar zoruma gitmedi ... sigara kullanan bunu bırakmak için çaba sarfeden kapalı ortamda sigara içmeyi yasakladıklarında bunu mantıklı bulan .. hiç olmazsa az içmemize vesile olur diyen, kafamm iyice şişipp bütün dikkatim dağılınca sigara içmeye iş merkezinin dışına kadar çıkıp sigarasını içen, bu nedenle kendini kapı dışında bir garip hisseden .. işi icabıı aracıyla bir yerlere giderken sigarasını yakarakk tütün ihtiyacını kana kana gideren böylece damarları bayram edip yeniden dikkatini toparlamış olarak işine devam edebilen biriydim .. şimdi bu araç kullanırken sigara içene ceza vereceklerse bundan sonra ak partinin milletvekili seçimlerinde oyumu ak partiye değil başka bir sağ partiye atacağım arkadaş bu kadar rezillik bu kadar zorbalık olmaz. iv. murat dönemindeki tütün yasakları bile bu kadar bunaltıcı ve boğucu değildi