banner461
banner195

Tarımsal Üretimler Kayıt Altına Alınıyor

Tarım Bilgi Sistemi içerisinde yer alan Tarımsal Üretim Kayıt Sistemi ile (TÜKAS) tüm tarımsal işletmelerin üretim bilgilerinin kayıt altına alınması çalışmaları Nevşehir İl genelinde devam etmektedir.

Tarımsal Üretimler Kayıt Altına Alınıyor
20 Ağustos 2014 Çarşamba 16:20

banner143
banner134

Tarımsal Üretimler Kayıt Altına Alınıyor

Tarım Bilgi Sistemi içerisinde yer alan Tarımsal Üretim Kayıt Sistemi ile (TÜKAS) tüm tarımsal işletmelerin üretim bilgilerinin kayıt altına alınması çalışmaları İl genelinde devam etmektedir.

Konu ile ilgili olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Nevşehir İl Müdürü Vekili Gürol ÇETİN Yaptığı açıklamada;

“Günümüzde hızla gelişen teknoloji sayesinde, yeni yöntem ve yeni sistemlerde ortaya çıkmaktadır. Bu gelişmeler sonucunda ihtiyaç duyulan doğru bilgiye daha kolay ve daha hızlı bir şekilde ulaşılabilmekte, ayrıca bilgiler etkin bir şekilde değerlendirilebilmektedir.

            Tarımsal bilgi altyapısının sağlamlaştırılmasına yönelik olarak coğrafi bilgi sistemleri kapsamında tarımsal parsellere yönelik uydu verilerilerininde kullanıldığı çalışmada üreticilerin tarımsal üretim ve varlıkları kayıt altına alınmaktadır. Bu veriler aynı zamanda 2014 GENEL TARIM SAYIMI bilgisi olarakta kullanılacaktır. Kayıt çalışmalarını,  kurumumuzun  köy ve beldelerde görev yapan Mühendis ve Veteriner Hekimleri sürdürmektedir” dedi.

Yapılan bu çalışmaların istatistik amaçlı olarak kullanılacağı ve edinilen bilgilerin Ülkemizin gelecekteki tarımsal politikalara ışık tutacağını belirten ÇETİN, çiftçilerimizin hiçbir kaygı taşımadan görevli personellere yardımcı olması uyarısında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.