banner461
banner195

Tecavüz Mağduru Cansel’in Babası Hükümetten İdam İstiyor

Kayseri’de uğradığı tecavüz sonucu intihar ettiği ileri sürülen Cansel’in babası Mustafa K., Özgecanların, Cansellerin canlarının yanmaması için hükümetten idam kararı için referandum istedi.

Tecavüz Mağduru Cansel’in Babası Hükümetten İdam İstiyor
26 Şubat 2016 Cuma 14:26

banner143
banner134

Kırşehir’de ilk kez konuşan Cansel’in babası Mustafa K., acılarının büyük olduğunu ve olayla ilgili yasal sürecin devam ettiğini söyledi. Baba Mustafa K., “Olayı biliyorsunuz. Biz de ancak basında yansıyan şekli ile biliyoruz. Acımız büyük, bilmiyorum bunu anlayabilen var mı? Şu anda yasal süreç devam ediyor. Dosyanın içeriğini tam bilmediğimiz için kim haklı kim haksız bilmiyoruz” dedi. TBMM’den hükümetin, bu tür olaylarda idam kararı almasını isteyerek, bu kararın da referanduma götürülmesini isteyen Mustafa K., “TBMM’nin bu konuda hükümetin referandum yapmasını istiyorum. Halkın bu tür olaylarda idam kararını isteyip istemediği sorulmalı, medeniyetin beşiği ülkelerde bile idam cezası uygulanırken bizim onlardan daha ileri bir seviyede olduğumuz fikri ile ben bu konunun halka devlet tarafından sorulmasını istiyorum. Halk idam cezasını istiyor mu? İstemiyor mu? Başka Özgecan ve Cansellerin canının yanmasını istemiyorum” şeklinde konuştu.

CANSEL'İN BABASI İLK KEZ KONUŞTU CANSEL’İN BABASI KIZINI ÖLÜME SÜRÜKLEYEN ÖĞRETMENİN İDAMI İÇİN HÜKÜMETTEN REFERANDUM İSTEDİ CANSEL'İN BABASI MUSTAFA K.: “BASINDA YANSIYAN ŞEKLİ İLE BİZ DE OLAYLARI ÖĞRENDİK”

KIRŞEHİR VALİSİ NECATİ ŞENTÜRK CANSEL’İN AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Kayseri’de evinde intihar eden Cansel K.,’nın ailesini ziyaret ederek taziyelerini iletti.

KIRŞEHİR VALİSİ NECATİ ŞENTÜRK CANSEL’İN AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

Kırşehir’in Kaman İlçesinde bulunan baba evine giderek Cansel K.,’nın babası ile görüşen Vali Necati Şentürk, Mustafa beyin meslektaşları, Kırşehirliler hatta tüm Türkiye ailenin yaşadığı acıyı paylaşmakta olduğunu söyledi.
Taziye evinde konuşan Vali Şentürk, “Kızımıza Allah rahmet eylesin, Cansel kızımızın babası Emniyet Teşkilatında görev yapmaktadır. Yaşanan olay sonrası taziyelerimizi iletirken üzüntü içerisinde olduğumuzu belirtiyoruz. Aile üyelerine sabr diliyoruz. Cansel daha 17 yaşındaydı. Çocuk yaşta sayılırdı. Çocukluk çağında aramızdan ayrıldı. Yaşıyor olsa okulunda ailesi ile birlikte olacaktı.” dedi.
Çocukların en kırılgan ve hassas dönemde olduklarını belirten Vali Necati Şentürk, ailelerin bu yaşlarda çocuklarını iyi takip etmeleri gerekliliğini ve ruhsal durumlarının takip edilmesi gerektiğini ifade etti.
Okullarda ve çevrelerde devletin gereğini yaptığını söyleyen Vali Şentürk, yaşananlar noktasında herkesin duyarlı olması gerektiğini belirtti.

Vali Şentürk, Kaman İlçesinde Cansel’in baba evini ziyaret ederken Cuma mezarlığına giderek Kur’an okudu. 
Kırşehir Haber Türk

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.