banner461
banner195

TEDAŞ Borçları için Çiftçilerimize Çağrı… Son Gün 30 Kasım

AK Parti Nevşehir Milletvekili Av.Ebubekir Gizligider; TEDAŞ'a elektrik borcu olanların 30 Kasım'a kadar bölgelerinde bulunan dağıtım şirketlerine başvurmalarını istedi.

TEDAŞ Borçları için Çiftçilerimize Çağrı… Son Gün 30 Kasım
15 Kasım 2014 Cumartesi 13:24

banner143
banner134

AK Parti Nevşehir Milletvekili Av.Ebubekir Gizligider; TEDAŞ'a elektrik borcu olanların 30 Kasım'a kadar bölgelerinde bulunan dağıtım şirketlerine başvurmalarını istedi.

TEDAŞ'A BORCU OLANLAR DİKKAT!


Hatırlanacağı üzere 2011 ve 2012 yıllarında 6111 sayılı kanun kapsamında TEDAŞ’a olan borçlar faizleri silinerek 5 eşit taksitte 5 yıla bölünmüş Nevşehir Milletvekillerimizin girişimleri ile de mahkemelik ve icralık olan çiftçilerimiz de bu uygulamadan faydalandırılmıştı. Ancak bu yıllarda patates üretiminde yaşanan don olayı ve sonraki yılda ise ürün fiyatının düşük olması neticesinde bu yapılandırmadan faydalanamayan çiftçilerimiz olmuştu.

Çiftçilerimizden gelen talepler doğrultusunda çalışmalarımız neticesinde en son çıkarılan 6552 sayılı kanun kapsamında çiftçilerimizin TEDAŞ borçlarının yapılandırılması imkânı yeniden doğmuştur.

6552 sayılı (TORBA YASA) kanunla birlikte yapılandırmaya girmemiş veya yapılandırması bozulmuş çiftçilerimiz; 30 Kasım 2014 tarihine kadar müracaat edebilecek ve borçlarını 31 Aralık 2014 tarihine kadar tek seferde ödeyenler faizsiz olarak bu imkândan faydalanabileceklerdir. Tek seferde borcunu ifa edemeyecekler ise 30 Kasım 2014 tarihine kadar müracaat edebilecek ve senede bir kez yıl sonunda olmak üzere 5 yıla kadar vade imkânından yıllık yüzde 5 faiz ile borçlarından kurtulabileceklerdir.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Av.Ebubekir Gizligider; Bu vesileyle bütün çiftçilerimizi devletle helalleşmeleri ve bugüne değin icra vb. sıkıntılarından kurtulmaları için yukarıda ayrıntıları belirtilen imkândan faydalanmaya çağırıyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mustafa mutlu suvermez koyu - 3 yıl önce
Yapilandirma guzel ama bu avukat parasi ne odenenen parada masrafi olurmu
Avatar
Hüseyin kilic - 3 yıl önce
10.000 ₺ avukat parasi olmaz yani yazik günah
Avatar
saban mutlu suvermez koyu - 3 yıl önce
Yapilandirma en guzel cozum ama bu avukat parasi ne buna benim aklim ermeyor zaten cifcinin parasi olsa hemen oder borcunu avukat hisseni kimler alacak
Avatar
çiftçi - 3 yıl önce
bu nasıl yapılandırma yaa..zaten bitmiş köylü bitmiiiş..siz daha birde avukat parası diyorsunuz.çiftçi karnını zor doyuruyor.yapılandırma dediğin çiftçinin borcunun faizi silinir.ana para da 5 ila 10 yıl arasında takside bölünür..o zaman yapılandırma dersiniz..