banner461

Terörün Ana Nedeni İslam’ı İyi Anlayamamaları

Nevşehir Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği Başkanı Ramazan Çiftçi, Güneydoğu Anadolu bölgesinde 1970’li yıllardan günümüze kadar taşınan terör sorunun temelinde terörü doğuranların İslam dinini iyi anlayamamalarının yattığını söyledi.

banner503
Terörün Ana Nedeni İslam’ı İyi Anlayamamaları
12 Temmuz 2014 Cumartesi 17:48

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği Başkanı Ramazan Çiftçi, Güneydoğu Anadolu bölgesinde 1970’li yıllardan günümüze kadar taşınan terör sorunun temelinde terörü doğuranların İslam dinini iyi anlayamamalarının yattığını söyledi.

İslam dininin birlik beraberliği ve kardeşliği öne çıkaran ilkelerinin iyi anlaşılamamasından kaynaklanan sıkıntılardan dolayı terörün ortaya çıktığını savunan Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği Başkanı Ramazan Çiftçi, o dönemde devlet otoritesinin ve din alimlerinin de görevini iyi yapamamasından dolayı terörün ortaya çıktığını dile getirdi.

Çiftçi, “Bence terörün altında yatan en önemli gerçeklerden biri dinimizin iyi anlaşılamaması yatıyor. Zira dinimiz kardeşliği, birlik beraberliği öngörüyor.  Bizim dinimiz insanların Milletine, Devletine, Bayrağına sahip çıkılması tavsiye ediyor. Ama o dönemlerde bu terörü doğuranlar ne yazık ki devletine de, milletine de, bayrağına da çok zarar verdiler. Onlarca insan hayatlarını kaybetti ve sakat kaldı. Onlarca Ocak söndü. O dönemlerde Devlet Otoritesi de, din alimleri de üzerlerine düşeni tam anlamıyla yapamadılar. Herkes kendine göre yorum yaptı. Türkiye’de yaşayan tüm insanların ortak paydasının İslam dini olduğuna inanıyorum. Dinimize, dinimizin öngördüğü ilkelere sımsıkı sarıldığımızda Allah’ın izniyle o sıkıntıları bir daha yaşamayacağımıza inanıyorum” açıklamalarında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
vatanda - 6 yıl önce
sen gerçekten dinimizin ilkelerine sımsıkı sarılan birimisin ramazan.komik olma.
Avatar
nevşehirli - 6 yıl önce
keşke daha önce söyleseydin devleti yönetenler sende biraz bilgi alırlardı