banner461
banner195

TKDK Nevşehir’de 6 Adet Proje Sözleşme İmzalanma Aşamasında

TKDK Nevşehir İl Koordinatörü Murat Asiltürk ile yapılan röportajda, 9. başvuru çağrı döneminde kabul edilen projelerin 6 adetinin sözleşme imzalanma aşamasına geldiğini söyledi.

TKDK Nevşehir’de 6 Adet Proje Sözleşme İmzalanma Aşamasında
19 Haziran 2013 Çarşamba 09:57

banner143
banner134

 TKDK Nevşehir İl Koordinatörü Murat ASİLTÜRK ile yapılan röportajda,  9. başvuru çağrı döneminde kabul edilen projelerin 6 adetinin sözleşme imzalanma aşamasına geldiğini söyledi. Bu 6 adet projenin toplam yatırım değeri 13.024.627 TL olduğu, Kurumumuzun vereceği destek miktarı ise 7.031.222 TL olduğunu belirtti. Şu an bu projelerin 2 adeti Süt hayvancılığı projesi, 1 adeti et tavuğu (broyler) kümesi projesi, 1 adeti günlük 70 ton süt işleyen bir tesis projesi, 1 adeti Et ürünlerinin işlenmesi tesisi projesi, 1 adeti ise 11 odalı bir otel projesi olduğunu vurguladı. Bu projeler 9. Başvuru Çağrı döneminin 1. Grup projeleri olup, 2 grup da ise yine sözleşme aşamasına gelecek 3 adet projenin de hali hazırda olduğunu yineledi. Böylelikle ilk kez proje almamıza rağmen projelere verilecek olan desteklerin yüksek meblağlar olduğunu ve daha sonraki dönemlerde bu miktarların artacağı ve Nevşehir de yatırım yapmak isteyen vatandaşların farkındalıklarının artacağını vurgulayarak sözlerine son verdi.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
matias - 6 yıl önce
syn koordinatörüm iyi niyetle ve samimiyetle çaliştıgınızı biliyoruz allah yolunuzu açık etsin a'dan z'ye tüm ekibine odacından tut amirlerine kadar tek tek tebrik eder basarıların ve yatırımların devamını dilerim...