banner461
banner195

TOKİ Başkanı M. Ergün TURAN Ürgüp’te

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde iki etap halinde yerel mimaride inşaa edilen konutları gezerek örnek dairede ikram edilen çayı içti.

TOKİ Başkanı M. Ergün TURAN Ürgüp’te
19 Mayıs 2015 Salı 23:53

banner143
banner134

 Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde iki etap halinde yerel mimaride inşaa edilen konutları gezerek örnek dairede ikram edilen çayı içti.

AA Muhabirinin edindiği bilgilere göre Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığının 2013 yılında uygulamaya başladığı yerel mimari uygulamalarının ilki olan Ürgüp Toki konutlarının 2 etap halinde yapıldığı, 518 ve 405 adet 2+1 ve 3+1 konutların bulunduğu projede çalışmaların sonuna gelindiği ifade edildi. Ürgüp’te yapılan 2 katlı konutların yöresel kaplama taşıyla kaplandığını ifade eden Turan, Ürgüp projesinin mahalle konsepti ve mimarisi ile yöresel izler taşıdığının altını çizdi.

Ürgüp Toki projesinin 518 konutluk ilk etap alt gelir grubunun örnek dairesini de gezerek ikram edilen çayı Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız ile birlikte içen Turan, TOKİ’nin yeni kalite konseptinin izlerini taşıyan Ürgüp projemizin ilk etabında kısa bir zaman içerisinde oturmaya başlanabileceği müjdesini de verdi.

Turan, TOKİ projelerinde yöresel mimariye büyük önem verdiklerinin altını çizerek, Ürgüp’te inşaa edilen bu uygulamanın Türkiye genelinde örnek teşkil ettiğini kaydetti. Toki konutlarının yanı sıra Ürgüp’te yine yöresel mimari ile yapımına yeni başlanan 50 yataklı Ürgüp Devlet Hastanesinin inşaat alanına giderek yetkililerden bilgi alan TOKİ Başkanı M Ergün Turan, Hastaneninde 3 blok halinde yöresel taş kaplama ile yapılarak hizmete sunulacağını ifade etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ne zaman teslimmiş? - 3 yıl önce
taksitleri haziranda başlaşıp teslimatı eylül ekim olan bir projeyi daha iyi yapabilirlerdi,pek te örnek falan değil,taksitleride yüksek.hayal kırıklığı yaşadık.