banner461
banner195

Turistlere de Nasip Oldu

Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde Kurşunlu Camideki bayanların 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma toplantısında dağıtılan tayından turistlere de verildi.

Turistlere de Nasip Oldu
19 Mart 2015 Perşembe 13:39

banner143
banner134
 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma münasebetiyle bayanlar için saat 10'da Kurşunlu Camiinde program düzenlendi. Program başlamak üzereyken bir otobüs Alman turist grubu Camiye ziyarette bulundu. Şehitler için okunacak Mevlit dinlemek üzere toplantıya gelen bayanlar ile Alman turistlerin aynı anda camiye girmeleri ilginç görüntülere sahne oldu. Alman turistlere rehberleri aracılığıyla, cami imamının verdiği Çanakkale Şehitlerini Anma Günü münasebetiyle yapılan program bilgileri aktarıldı. Turist grup camiyi gezip fotoğraf çekerken toplantıya gelen bayanları da dikkatle izledi. 

Bu arada Alman turistlere, toplantı için bayanlara ikram edilecek olan Çanakkale'deki askerlerimizin tayını arasında bulunan üzüm hoşafı da ikram edildi. İlginç buldukları bu ikramı kabul eden Alman turistler, ellerine aldıkları hoşafları caminin bir kenarında toplanarak içtiler. 

Bir süre caminin çevresinde de dolaşıp fotoğraf çeken turist grubu otobüslerine binip ayrıldılar.Haber:
 Hak Gazetesi

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.