banner461
banner195

“Turizm, Sevginin, Barışın ve Huzurun Hakim Olduğu Bir Sektör”

Rusya’nın Türkiye’ye turizm konusunda yapmış olduğu yaptırımlar konusunda ve vatandaşlarını Türkiye’ye gitmeyin çağrısında bulunmasının ardından Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, turizm kendi içerisinde sevginin, barışın, huzurun olduğu bir sektör dedi.

“Turizm, Sevginin, Barışın ve Huzurun Hakim Olduğu Bir Sektör”
19 Aralık 2015 Cumartesi 14:28

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Rusya’nın Türkiye’ye turizm konusunda yapmış olduğu yaptırımlar konusunda ve vatandaşlarını Türkiye’ye gitmeyin çağrısında bulunmasının ardından Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, turizm kendi içerisinde sevginin, barışın, huzurun olduğu bir sektör dedi.  

Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, “Turizm dini, dili, ırkı, rengi olmayan bir sektördür. Turizm kendi içerisinde sevginin, barışın, huzurun olduğu bir sektördür. Eğer dünyada barış ve huzur olmasını istiyorsak bağlanacağımız ve o noktada gayret göstereceğimiz sektör turizm sektörüdür. Elbette ki devlet arasında bazı olumsuz söylemler olabilir. Bunlar aşılamayacak bir problem değil. Bunlar aşılacaktır. Bunlar aynı zamanda yapılan çalışmalar arasında Rusların veya buraya gelmek isteyenlere o kadar engel değildir. İnsanların dünya üzerinde ki seyahatlerini kimse kısıtlayamaz. Ama bu biraz az olur biraz çok olur. Dünyada Kapadokya tek olduğu için, Kapadokya dünyada bir tane olduğu için bu noktada biz pazarla yapacağımız o çalışmalarda dünyayı buraya davet ediyoruz. Biz buraya dünyayı çağırıyoruz. Biz bütün dünyayı Kapadokya’ya davet ediyoruz.  Ama elbette ki turizm kendi başına kısır bir döngü değildir. Uzun vadeli bir yatırımdır. Uzun vadeli bir işleyiştir. Bu noktada bence turizmin hangi Pazar olursa olsun ekonomik boyu farklı olabilir. Zengin ülkelerin insanları da gelebilir. Ekonomik boyutu ortada noktada olan, fakir olanda gelebilir. Bu değildir ki fakir insan gelmeyecek sadece zengin insan gelecek. Çünkü turizm zenginle fakiri, yoksulu değil Kapadokya bölgesini görmek isteyen herkesi davet ediyoruz’’ şeklinde konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.