banner461
banner195

Türk Bayrağındaki Esrarengiz Sır - İzle-

Osmanlı'nın düşman devletlerince "hasta adam" tabiriyle anılmaya başladığı tarihle, Padişah Abdülmecid'in bayrakta hilal ve beş köşeli yıldız kullanmaya başlaması aynı döneme denk gelmektedir.

17 Haziran 2014 Salı 18:12

banner143
banner134

Türk bayrağı hilal ve yıldızdan oluşmaktadır sözü ne kadar doğru. Bakmakla görmek arasındaki fark Osmanlı'nın gelecek yüzyıllara nakşedilen bir stratejisi miydi? Bugün kullanmakta olduğumuz şanlı bayrağımız aslında ay ve yıldızdan oluşmuyor mu?

İlginç gerçeği irdeleyen video Dünya'ya bakış açınızı değiştirecek. fibhaber.com farkıyla yayına sunulan ilginç gerçekle yüzyüze gelmeye hazır mısınız?

Osmanlı Devleti Gerileme Dönemi, Osmanlı tarihinde Karlofça Antlaşması’ndan (1699) başlayarak, Yaş Antlaşması'na kadar (1792) geçen süreye denir. Bu dönemin sonlarına doğru, Osmanlı Devleti'ne Avrupalılar tarafından "Hasta Adam" denmeye başlanmıştır. Çünkü bu dönemde Osmanlı Devleti, büyük oranda toprak kayıpları yaşamıştır. Osmanlı, Dünya'ya adalet dağıtan ve İslam nurunu kıtalara taşıyan bir güneşti, gerileme dönemiyle mecazi anlamda bir güneş tutulması yaşandı. Peki güneş ne zaman yeniden doğacak?


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.