banner461
banner195

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç Genel Merkezi Ziyaret Etti

Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanı Tayfur URGENÇ Genel Başkan İsmail KONCUK ve Türk Eğitim Sen Genel Merkez yöneticilerini ziyaret ederek gündem ile ilgili konularda fikir alış verişinde bulundu.

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç Genel Merkezi Ziyaret Etti
05 Mart 2015 Perşembe 11:18

banner143
banner134

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube başkanı Mustafa UĞUR'un milletvekili adaylığı için istifasının ardından TES. Nevşehir yönetim kurulu tarafından başkan seçilmesinin ardından genel merkezi ziyaret eden Tayfur URGENÇ, Türkiye Kamu Sen Genel merkezinde gündemle iligili Genel merkez yöneticileri ile bir dizi görüşme gerçekleştirdi. Genel başkan sayın İsmail KONCUK'u ve Genel Merkez yöneticilerini  ziyaret eden Tes. Nevşehir başkanı Tayfur URGENÇ,

özetle; -Öğretmene angarya görevi olarak uygulatılan Nöbet Tutmama Eyleminin bir sendikal hak çerçevesinde ilimizde uygulanması gerektiği ve gerekliliği, Eylem kırıcı sendikamsı yapıların ve son yönetmelikle atanan idarecilerin ikna odaları oluşturduğu bunlara dikkat edilmesi gerektiği,  eylem kırıcı müdürlere karşı TES. Genel merkezinin TES. şube sendika başkanlarına yetki verdiği,- 4 Nisan 2015 Cumartesi günü  Ankara'da Türkiye Kamu Sen tarafından düzenlenecek "Ek zammı unutma, İş güvenceme dokunma." adlı dev mitingin duyurularının yapılması ve katılımın sağlanması,- Yönetici atamalarında bir kıyımın yaşandığı, mahkeme süreçlerinin, göreve iade durumlarının ve yeniden değerlendirmelerle yapılmak istenenlerin neler olduğu, -Nevşehir'deki sendikal çalışmalar ve yeni dönemdeki üye çalışmaları hakkında bilgi aktarımı,-2015'in yetkili sendikayı belirleme, özlük ve mali haklarının iyileştirilmesi için görüşmelerin yapılacağı yıl olması nedeniyle önemli bir yıl olduğu, 2 yıllık bir kayıp daha yaşanmak istenmiyorsa Türk Eğitim Sen'in yetkili sendika olması gerekliliği,-Ülke eğitiminin ve eğitim çalışanlarının durumu, vb. konular hakkında istişare gerçekleştirildiğini, görüşmelerin başarı dileği ile sona erdiğini,  belirtti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.