banner461
banner195

Türkçe’ye Sahip Çıkmak, Türkiye’ye Sahip Çıkmaktır

ürk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur "Unutmayalım ki bir toplumun varlığını sürdürmesindeki temel etmen kültürdür. Kültürün ise en önemli öğesi dildir. Bu yüzden Türkçeye sahip çıkmak Türkiye'ye sahip çıkmaktır" dedi.

Türkçe’ye Sahip Çıkmak, Türkiye’ye Sahip Çıkmaktır
27 Eylül 2014 Cumartesi 15:25

banner143
banner134

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ülkesinin, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır.” sözünü hatırlatan Uğur; "Biz eğitimciler Türkçenin ilelebet var olması için her türlü çabayı göstermekte, dil bayramlarında çeşitli etkinlikler düzenleyerek, halka broşürler dağıtarak konunun önemini canlı tutmaya çalışıyoruz fakat her kurum, kuruluş ya da sivil toplum örgütü bu hassasiyette değildir. Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver'in bizlere 'Türkçe tabela ve işyeri isimleri' konusunda söz vermesine rağmen yıllardır Nevşehir Belediyesi Türkçe ile ilgili hiçbir adım atmamaktadır" dedi.

Son zamanlarda ülkemizin doğusunda PKK tarafından faaliyete geçirilen ve Kürtçe eğitim veren yasadışı okullara devletin gerekli müdahaleyi yapmadığının da altını çizen Uğur, anadilde eğitim konusunu sık sık gündeme getiren HDP ve AKP milletvekillerine de bunun hiçbir yasal dayanağının olmadığını hatırlattı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
şovmen - 4 yıl önce
şu adamı çıkarmayın yav şovmeni