banner461
banner195

Uçhisar Şimdi Daha Güvenli ...! Kale ve vadileri 29 kamerayla izlenecek

Uçhisar Belediyesi, Uçhisar’ın güvenliğini 29 kamera ile daha da arttırdı.

Uçhisar Şimdi Daha Güvenli ...! Kale ve vadileri 29 kamerayla izlenecek
15 Aralık 2015 Salı 19:49

banner143
banner134
 Uçhisar Belediyesi, kasabanın giriş-çıkışlarında, çarşı meydanında ve seyirlik noktalarda 29 adet kamera ile güvenlik sistemi kurdu. Yeni güvenlik kameralarıyla birlikte Uçhisar, 29 kamerayla izlenmektedir.

Uçhisar Belediyesi tarafından Nevşehir-Uçhisar-Göreme yolu, Ürgüp-Uçhisar yolu, Cezaevi yolu, Kale meydanı, Kesek Meydanı, Çarşı meydanı, Tekelli Mahalle, Güvercinlik Vadisi ve Uçhisar Kalesi olmak üzere 15 noktada toplam 29 adet güvenlik kamerası yerleştirdi. Kameralardan elde edilen görüntüler izlenmekte ve arşivlenmektedir. Montaj çalışmaları devam eden güvenlik kameralarıyla birlikte Uçhisar genelinde 29 güvenlik kamerası kasaba güvenliği için kasabayı izliyor. Direk dikim ve fiber optik kablo döşenmesi alt yapısının tamamlandığı direklere monte edilen kameralar, HD görüntü kalitesine sahiptir.

KAMERALAR2

Uçhisar Belediyesi’nin resmi web sitesi olan www.uchisar.bel.tr adresinden de canlı izlenebilecek olan 3 adet kameranın Güvercinlik Vadisi ve genel Uçhisar manzarası görüntüleri de 7 gün 24 saat yayınlanacaktır.

Kasaba güvenliğinin sağlanması için vatandaşların yoğun olarak kullandığı belli noktalar, suç işlenmeden veya işlendikten sonrasında delillerin izlenmesi açısından kent güvenliğine fayda sağlanması hedeflenmiştir. Kurulan yeni kamera sistemiyle Jandarma da takip ve tespit yapabilecektir.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.