banner461
banner195

Ünver'den 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, büyük Türk Milletinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutasında 30 Ağustos 1922’de kazandığı eşsiz zaferin, tüm dünya milletlerine özgürlük ve bağımsızlığı taçlandırdığımız gün olduğunu belirtti.

Ünver'den 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
28 Ağustos 2013 Çarşamba 12:59

banner143
banner134

 NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÜNVER :

 

“30 AĞUSTOS , BAĞIMSIZLIĞIMIZI ZAFERLE TAÇLANDIRDIĞIMIZ GÜN”

 

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, büyük Türk Milletinin  Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutasında 30 Ağustos 1922’de kazandığı eşsiz zaferin, tüm dünya milletlerine özgürlük ve bağımsızlığı taçlandırdığımız gün olduğunu belirtti.

 

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, büyük zaferin 91. Yıldönümü olarak kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

 

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün komutasında 26 Ağustos’ da başlayıp  30 Ağustos 1922 günü  zaferle sona eren Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile Türk Milletinin, yıllar yılı süren esaret zincirini parçalayıp, bağımsızlığına ne denli düşkün bir millet olduğunu  tüm dünyaya bir kez daha  ispat ettiğini belirtti.

 

Büyük Türk Milletinin her türlü imkansızlıklara karşın savaş meydanlarında yüreğindeki iman ve  vatan sevgisi ile özgürlüğü bayraklaştırdığını vurgulayan Ünver mesajında daha sonra şu değerlendirmelerde bulundu; “Tarih sahnesine adını altın harflerle yazdıran Türk Milleti’nin Ağustos ayı zaferlerle dolu bir aydır. 1071’de Malazgirt Meydan Muharebesi ile Anadolu’ya giren Türk Milleti, yine bir Ağustos ayında kendisine emperyalist güçler tarafından  giydirilmeye çalışılan esaret gömleğini yırtıp, tüm dünyaya bağımsızlık dersi vermiştir. Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk etrafında tek bir ses ve  tek bir  yürek olmayı başarabilen Türk Milletinin elde ettiği 30 Ağustos Zaferi, bu asil milletin bağımsızlığını tüm dünyaya yeniden ilan ettiği bir zafer günü olarak biline gelmiş ve bu zafer dünyada bağımsızlık mücadelesi veren birçok ülkeye güç vermiştir. Aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nü en kalbi dileklerimle tebrik ediyor, bu büyük zaferi bizlere kazandıran ecdadımızı ve bu vatan uğrunda şahadet mertebesine yükselen şehitlerimizi bu vesileyle de bir kez daha   rahmet ve minnetle anıyorum.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.