banner461
banner195

Üretici Kaysıyı Kurutup Satıyor

Geçtiğimiz yıllarda kayısının para etmemesi ve çöpe dökülmesinin ardından üretici artık ürününün büyük bir bölümünü yaş değil, kurutarak satma taraftarı.

Üretici Kaysıyı Kurutup Satıyor
02 Ağustos 2013 Cuma 13:56

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Geçtiğimiz yıllarda kayısının para etmemesi ve çöpe dökülmesinin ardından üretici artık ürününün büyük bir bölümünü yaş değil, kurutarak satma taraftarı.

Ürgüp ve Köylerinde yaş kayısı hasadı ve kurutma çalışmaları başladı. Her yıl olduğu gibi bu yılda başta Ayvalı, İbrahimpaşa, Başdere, Akköy, Demirtaş, İltaş köyleri olmak üzere, ilçe merkezinde de kayısılar toplanarak sanayi sitesi arkasında alım yapan meyve suyu firmasına satılıyor, ya da sergiye serilerek kurutuluyor.

Ramazan Bayramından sonra artması beklenen kayısı hasadı, genelde alçak kesimlerdeki bölgelerde başlarken, diğer bölgelerde Ramazan Bayramından sonra başlayacağı belirtiliyor.

Ürgüp Yeni Sanayi arkasındaki yerinde kayısı üzüm ve elma alımı yapan Meyve suyu firması yetkilisi, Kayısıyı 0.25 Kuruştan aldığını belirtirken, Üzüm ve Elmanın fiyatının henüz alım başlamadığı için belirlenmediğini, Bayramdan sonra belli olacağını ifade etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.