banner461

Ürgüp Eski Kaymakamı Yılmaz, Türkiye'nin 4. Kadın Valisi Oldu

Valiler Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Akyurt Kaymakamlığı'ndan Yalova Valiliği'ne atanan Eski Ürgüp Kaymakamı Tuğba Yılmaz Türkiye'nin dördüncü kadın valisi oldu

banner503
Ürgüp Eski Kaymakamı Yılmaz, Türkiye'nin 4. Kadın Valisi Oldu
01 Haziran 2016 Çarşamba 11:48

banner143
banner134
Türkiye'nin dördüncü kadın valisi Yalova'ya atandı. Ürgüp'te 4 yıl görev yapan ve ardından Akyurt Kaymakamlığına atanan Tuğba yılmaz, Son açıklanan Valiler Kararnamesi ile Yalova Kaymakamlığına atandı.
İçişleri Bakanlığı Valiler Kararnamesi’ni yayımladı. Resmi Gazete’de yayımlanan kararnameye göre; Cumhuriyet tarihinin 4. kadın valisi Ürgüp'te 4 yıl Kaymakamlık yapan ve ardından Ankara'nın Akyurt ilçesi Kaymakamı iken Yalova Valiliği'ne atanan Tuğba Yılmaz oldu.

Ürgüp'te görev yaptığı süre boyunca, Kaymakamlığın yanı sıra bir anne şefkati ile elini muhtaçlardan hiç çekmeyen Tuğba Yılmaz'ın bir gazeteci gözüyle benim en fazla aklımda kalanlardanı, Hanife Memiş Aksoy rehabilitasyon merkezindeki hasta ve yaşlıların Kaymakam Yılmaz'a olan sevgi bağları idi.

Efsane Ürgüp Müftüsü Murat Çakır'ın kaza yaparak vefat ettiği gece, kaza yerinde idi.  Müftünün emaneti çocuğunu kendi çocuğu ile birlikte aynı okula gönderdi. Rehabilitasyon Merkezinde kalan kimsesiz minicik bir çocuğu kucağına alırken bir Kaymakam değil, bir anneydi.

Bunlar gibi nicelerini Ürgüp'te 4 yıla sığdırdı Kaymakam Yılmaz, Şimdi Yalova'da Vali olarak hizmetlerine devam edecek. Yeni görev yerinde kendisine başarılar diliyoruz.
 
FİB Haber Merkezi olarak Kapadokya Yılın En'leri Anadolu Kent Ödüllerinde Yılın Bürokratı / Kaymakamı Ödülüne layık görülen Tuğba Yılmaz'a yeni görevinde başarılar diliyoruz.
 
TUĞBA YILMAZ KİMDİR?
Türkiye’nin 4. kadın valisi olan Tuğba Yılmaz, 1999 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yılmaz, 2000 yılında İçişleri Bakanlığı’nın açtığı Kaymakam Adaylığı Sınavı’nı kazanarak Kırşehir Kaymakam Adayı olarak göreve başladı.
Kaymakam Adaylığı süresince Çiçekdağ Kaymakam Refikliği, Çorum Ortaköy, Çankırı Bayramören ile Eldivan ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulunan Yılmaz, 6 ay süreyle İngiltere'de bulunan Nottingham Üniversitesi'nde dil eğitimi aldı. Yılmaz, Kaymakam Adaylığı sürecini "Üstün Başarılı" olarak tamamlayarak Aksaray'ın Gülağaç ilçesine Kaymakam olarak atandı.
Yılmaz, daha sonra sırasıyla Sivas Altınyayla ve Eskişehir Günyüzü ilçelerinde Kaymakamlık görevlerinde bulundu. 2006 yılında TODAİE'de Kamu Yönetimi alanında Yüksek Lisans yaptı. Üç yıl Iğdır Vali Yardımcılığı görevinde bulunduktan sonra Nevşehir'in Ürgüp ilçesine Kaymakam olarak atandı. Ürgüp Kaymakamı olarak yaptığı başarılı çalışmalar neticesinde 2014 yılında Türk İdareciler Derneği tarafından "Yılın Kaymakamı" seçilen Yılmaz’ın Yılın Kaymakamı seçilmesinde; kadınların sosyal ve ekonomik yaşama katılmasına yönelik projeler ile ilçedeki tüm çocukların hayallerini gerçeğe dönüştürmesine dair özgün proje, 300 kişinin iş sahibi olmasına katkıda bulunarak istihdama verdiği destek, kamu yatırımlarına 4 milyon TL'nin üzerinde hayırsever katkısını sağlamak, vatandaşın hizmetlere hızlı erişiminin sağlanmasına yönelik çalışmalar, eğitim projeleri ve halkın sorunlarının çözümü yönünde vermiş olduğu destek etkili oldu.
Ürgüp Kaymakamıyken İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Şube Müdürlüğü'ne atanan Yılmaz, 2015/398 sayılı Müşterek Kararnameyle Akyurt Kaymakamlığı'na atanarak 24 Temmuz 2015 tarihinden itibaren Akyurt Kaymakamlığı yapmaktaydı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Adem'Ali CİNAN - 4 yıl önce
Yeni görevinde üstün başarılar dilerim.