banner461
banner195

Ürgüp Kaymakamı Balcı’dan Engelli Üniversite Öğrencisine Ziyaret

Ürgüp İlçe Kaymakamı Alper Balcı, Duayeri Mahallesinde yaşayan ve doğuştan engelli olan 19 yaşındaki Büşra Ay’ı evinde ziyaret etti.

Ürgüp Kaymakamı Balcı’dan Engelli Üniversite Öğrencisine Ziyaret
17 Kasım 2015 Salı 13:20

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Ürgüp İlçe Kaymakamı Alper Balcı, Duayeri Mahallesinde yaşayan ve doğuştan engelli olan 19 yaşındaki Büşra Ay’ı evinde ziyaret etti.

Kaymakam Balcı, “Büşra kızımız gerçekten hayata bağlı, çok güzel bir kızımız. Onunla beraber burada hoşça vakit geçirdik. Kendisiyle şefkatle ilgilenen ve daha iyi yetişmesi için çaba gösteren bir ailesi var, kendileri büyük bir özveri gösteriyorlar. Ayrıca Büşra’nın okuma azmi bizleri şaşırttı, eğitimde engelin olmadığını bir kez daha bize gösterdi. Büşra’yı tanımaktan son derece mutlu oldum. Yüreğinin temizliği yüzüne yansımış, neşeli, zeki, sürekli kendini geliştiren bir kızımız. Kendisiyle sürekli iletişim halinde olacağız.” diye konuştu.

Engel durumundan dolayı açık öğretim yöntemi ile öğrenim hayatına devam eden Büşra Ay önümüzdeki yıl üniversiteye hazırlanacağını ve hedefinin Psikolog olmak olduğunu söyledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.