banner461
banner195

Ürgüp te 300 Aileye Ramazan Yardımı.

Ürgüp Belediyesi Ramazan Ayı münasebetiyle ihtiyaç sahibi olan 300 aileye Ramazan Paketi ulaştırıyor.

Ürgüp te 300 Aileye Ramazan Yardımı.
08 Temmuz 2013 Pazartesi 18:59

banner143
banner134

 Ürgüp Belediyesi'nin, her yıl dar gelirli ailelere yönelik Ramazan Ayı münasebetiyle hazırladığı “Ramazan Paketi” bu yıl da Ürgüp'teki 300 aileye ulaşıyor.
Ürgüp mahalle muhtarlarının tespit ettiği ve Ürgüp Belediyesi görevlilerince dağıtılan Ramazan paketleri 4 kişilik bir ailenin yaklaşık bir ay boyunca ihtiyacını karşılayacak şekilde hazırlandı.


Ürgüp Belediye Başkanı Fahri YILDIZ; “Heryıl Ürgüp Belediyesi'nin, Mübarek Ramazan Ayı münasebetiyle dar gelirli ailelerimize yönelik gerçekleştirdiği Ramazan Paketi yardımını bu yılda gerçekleştirdik. Dini inancımızın temel taşlarından biri olan Oruç ibadetini rahat, mutlu ve sağlıklı bir biçimde geçirmelerini sağlamak amacıyla bu uygulamayı gerçekleştiriyoruz. Bu yardımı gerçekleştirirken Ürgüp Mahalle Muhtarlarımızın tespit ettiği ailelere belediyemiz görevlilerince evlerine kadar ulaştırdıkıyoruz.Allah Yaptığımız duaları, kıldığımız namazları ve yardımlarımızı kabul etsin. Tüm İslam Aleminin Mübarek Ramazan Ayının hayırlı olmasını, bereketli olmasını, barış ve huzur içerisinde nice Ramazan Aylarına kavuşmak arzusunu Yüce Mevla'dan diliyorum" dedi.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Urguplu - 5 yıl önce
allah icin yardim , allah rızası için yapılır. göstere göstere yapılmaz. siz yapın , yardıma muhtac olan kardeslerimiz zaten size dua edecektir.allah kabul etsin.yapacagınız yardımlar simdiden kabul olsun.
Avatar
faik - 5 yıl önce
gıda yardımı yapıp zekata sayanlar boşuna uğraşmayın para verip aldığınız bu gida paketlerinin bedelini gizlice para olarak verseniz.
Avatar
esnaf - 5 yıl önce
iş mu bu şimdi..
Avatar
kerem - 5 yıl önce
gördüğüm kadarınca bir çekememezlik var burada yardımların kimlere yapıldığını gösterir gurur incitici bir durum söz konusu olmadığı için yapılan yorumlar yerini bulmamaktadır.
Avatar
kerem - 5 yıl önce @esnaf
iş değil bu değerli kardeşim esnafsan bilirsin iş olup olmadığını bu sosyal belediyecilik kavramıdır hatırlatmak isterim sosyal belediyecilikte ürgüp türkiye 3.sü olmuştur. ilimizde başka hiç bir ilçe ödül alamamıştır.