banner461
banner195

Ürgüp Ülkü Ocağı'ndan Sigaranın Zararları

Ürgüp Ülkü Ocağı Başkanı Oytun Akyol’un 9 Şubat Sigara Bırakma Günü, münasebeti ile ilgili yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları ifade etti.

Ürgüp Ülkü Ocağı'ndan Sigaranın Zararları
10 Şubat 2014 Pazartesi 09:41

banner143
banner134

 Türkiye'de her sene 100 bin kişinin sigara nedeniyle hayatını kaybettiği bunun 25 bin kadarının bayanlardan oluştuğu bilinmektedir. Sigara içmek çeşitli fiziksel, sosyal ve ekonomik olumsuz sonuçlara yol açan önemli bir halk sağlığı sorunudur.

 Sigara içimi sadece kullanan bireye değil, sigara dumanını soluyanlara da ciddi zararlar vermektedir. Sigara içenlerde bir çok hastalık görüldüğü gibi aynı hastalıklar sigara dumanına maruz kalan kişilerde de görülmektedir. Sigara’nın neden olduğu sağlık sorunları ise anlatılamayacak kadar fazladır.

 Sigara’nın tarif edilemeyecek kadar zararının olduğu bilinirken vatandaşlarımızın sigara’yı bırakmamak için hiçbir sebebi yoktur.

 Sigara’nın kendi kendinize veya etkinliği kanıtlanmış tedavi ile bırakabileceğini gerek Doktorlarımız gerek ise bir çok sağlık personelimiz belirtmiştir.

 9 Şubat Dünya Sigara’yı Bırakma Günü dolayısıyla tütün ürünlerinin oluşturacağı zararlardan halkımızı korumak, çocuklarımızın ve gençlerimizin sigaraya başlamasını önlemek amacı ile elimizden gelenin fazlasının yapılması gerektiğini ve yapacağımızı belirtmek istiyorum.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
sosyal - 4 yıl önce
ne kadar goruslerımız ters olsada valla aferın ben genc. adam hıc bır gunu bos gecmıyor ya acıklama yapıyolar ya etkınlıkler