banner461
banner195

Ürgüp'te İşyeri Kapanış Saatine Tepki İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

Ürgüp'te, esnaflar 02.00 olan işyeri kapama saatlerinin daha ileri bir saate çekilmesi için imza kampanyası başlattı.

Ürgüp'te İşyeri Kapanış Saatine Tepki İçin İmza Kampanyası Başlatıldı
12 Şubat 2015 Perşembe 19:31

banner143
banner134

Ürgüp'te, esnaflar 02.00 olan işyeri kapama saatlerinin daha ileri bir saate çekilmesi için imza kampanyası başlattı.
Kapadokya bölgesinin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Ürgüp ilçesinde esnaflar, belediye encümeni tarafından alınan karar ile kış döneminde 02.00 olarak uygulanan umuma açık istirahat ve eğlence yerleri ile alkollü içecekler satan büfe ve marketlerin ve 24.00 olarak uygulanan kahvehane, internet kafe, çay bahçesi, lunapark, içkisiz kafeterya, klüp ve dernek lokallerinin kapanış saatlerinin daha ileriye çekilmesini istiyor.
Kararın ilçedeki küçük işletmelere büyük zarar verdiğini belirten esnaflar, işyeri kapanış saatlerinin geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi kademeli olarak uygulanması amacıyla imza kampanyası başlattı. Başlatılan imza kampanyası çerçevesinde toplanan imzaları önümüzdeki günlerde Esnaf Odası, Ürgüp Belediyesi ve İlçe Kaymakamlığı’na götürecek olan esnaflar kapanış saatlerinin yeniden belirlenmesini talep edecek.
İmza kampanyasına her kesimden büyük destek olduğunu belirten esnaflar: “Kapanış saatlerinin yıllardır alışıla gelmişten daha erkene alınasının sebebi malum sorunlu işyerleriydi. Bizlerinde görüşü ve desteğiyle böyle bir karar alındı ancak yılbaşından sonra yeniden tartışılmasına karar verilmişti. Buna karşın 2 dönemdir kapanış saatleri 02.00’da kaldı. Burası bir turizm merkezi. Buraya gelen turistleri belli bir saatten sonra işyerlerimizden çıkartamayız. Bu konunun yeniden görüşülmesini ve esnafların mağdur edilmemesini istiyoruz” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
hb - 3 yıl önce
nevşehir vilayetinde işyeri kapanış saatı 24.00 daha ne istiyorsunuz.
Avatar
ahmet tryk - 3 yıl önce
Turistlik bir yer olarak kapanış saati çok erken antalya ve de beldelerin deki yerlerin saati ornek alına bilinir.Resimdeki arkadaş telefoncu ona ne oluyorki....
Avatar
Ürgüp lu - 3 yıl önce
Ürgüp te huzur ortamı birileri tarafından bozulmakmi isteniyor .bunların çokça öğe öğe bir yere koyamadiklari Avanos ta kapanış saatlerine bir bakın kahir çoğunluk ,gecenin geç saatlerinde sokak ve caddelerde bağıran sarhoş ve pati çeken araç sesi duymak istemiyor .Turizm Turist bahane bırakın artık edebiyatı .. Hırsızdanmi yoksa Ev sahibindenmi yanasiniz.