banner461
banner195

‘Ustalarımız’ Konulu Avanos Seramik Sergisi Açıldı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Avanos Seramik Uygulama ve Araştırma Merkezi (ASEM) tarafından Avanos Kaymakamlığı’nın katkılarıyla ‘Ustalarımız’ konulu Avanos Seramik Sergisi açıldı.

‘Ustalarımız’ Konulu Avanos Seramik Sergisi Açıldı
18 Kasım 2015 Çarşamba 12:06

banner143
‘Ustalarımız’ Konulu Avanos Seramik Sergisi Açıldı
İlgili Galeriye Git
banner134
 Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Avanos Seramik Uygulama ve Araştırma Merkezi (ASEM) tarafından Avanos Kaymakamlığı’nın katkılarıyla  ‘Ustalarımız’ konulu Avanos Seramik Sergisi açıldı.

Avanos Hacı Nuri Bey Konağı’nda düzenlenen serginin açılışına; Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, Vali Yardımcısı Vural Demirtaş, Avanos Kaymakamı Mustafa Eldivan, ASEM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Betül Aytepe, belediye başkanları, Avanoslu seramik ve çanak ustaları, üniversitemiz personeli, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Serginin açılışında emeği  geçen herkese teşekkür eden  Prof. Dr. Filiz Kılıç ise, “Öncelikle bu güzel çalışmanın ortaya çıkmasında  bizleri destekleyen başta Avanos Kaymakamlığımız olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.  Özellikle en içten teşekkürlerimizi bu işlerin duayeni olan ustalarımıza etmek istiyorum. Çünkü kendileri hakikaten büyük emek sarf ettiler. İnşallah bundan sonra gerek üniversitemizin Güzel Sanatlar Fakültesi aracıyla gerekse Avanos Seramik Uygulama ve Araştırma Merkezimiz aracıyla nice ortak çalışmalarda bir araya geleceğiz” dedi. 

Rektörümüz devamında “Kurulduğumuz günden bugüne üniversite-halk,  üniversite-sanatçı ve üniversite-sanayi işbirliğine büyük önem verdik ve çok güzel sonuçların ortaya çıktığını gördük. Bu bağlamda biz dünyanın seramik merkezlerinden biri olarak, Avanos’u görüyoruz.   Siz değerli seramik ve çanak ustalarımızın ustalıklarını, üniversitemizdeki akademisyenlerimizin bilgileriyle harmanlayarak,  Avanos’umuza artı bir değer getirmek ayrıca bizim amaçlarımız arasında yer almaktadır.  Bu vesile ile birbirinden değerli ustalarımızın ve akademisyenlerimizin eserlerinin yer aldığı serginin hayırlı olmasını temenni ediyor, kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ASEM Müdürü Doç. Dr. Betül Aytepe,  Avanos Kaymakamı Mustafa Eldivan ve Vali Yardımcısı Vural Demirtaş’ın yaptığı konuşmalarının ardından, serginin açılışı gerçekleştirildi. Rektörümüz ve katılımcılar daha sonra sergide yer alan eserleri inceleyerek eser sahiplerinden eserleri hakkında bilgi aldı.

Avanoslu sanatçıların mini darbuka konseri ile devam eden sergi, eser sahiplerine ve emeği geçenlere katılım belgelerinin takdimi ile sona erdi.

Sergide yer alan eserler 24 Kasım 2015 tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.