banner461

Uyuşturucu, Ülkücülerin yeni mücadele kapısı oldu

Ülkü Ocakları Nevşehir İl Başkanı Ali Türker, Ülkü Ocaklarının yeni mücadele kapısının uyuşturucu olduğunu belirtti.

banner503
Uyuşturucu, Ülkücülerin yeni mücadele kapısı oldu
03 Aralık 2018 Pazartesi 18:41

banner143
banner134

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’un emirleri doğrultusunda Türkiye genelinde uyuşturucuya yönelik ciddi bir mücadele başlatıldı. Bu kapsamda Ülkü Ocakları Nevşehir İl Başkanlığı harekete geçerek,  uyuşturucu madde bağımlılığı ile mücadelede, kararlı ve emin adımlarla ilerlemeyi temel gaye edindi.

Ocak Başkanı Ali Türker yapılan bu kararlı mücadele hakkında yaptığı açıklamada;  “Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sayın Olcay Kılavuz Beyefendinin emirleri ile yeni mücadele kapımız olarak belirlediğimiz, uyuşturucu madde bağımlılığı ile mücadelede, kararlı ve emin adımlarla ilerlemek temel gayemizdir. Bu minvalde ülkemizin ve şehrimizin belki de en öndeki problemi olan uyuşturucu madde bağımlılığı konusunda, kanımızın son damlasına ve nefesimizin yettiği yere kadar mücadele edeceğiz. Uyuşturucu madde bağımlılığında ilk olarak dikkat etmemiz gereken husus, bu konu işlenirken muhatapların özendirilmemesidir. Özellikle de 0-14 yaş grubuna gerekmediği sürece bu konudan hiç  bahsedilmemelidir. İstatistiklere bakıldığında maalesef şehrimizde uyuşturucu madde kullanımı bilinenin çok daha üstündedir. Hiçbir sınıf ve sosyal farklılık ayırt etmeden her eve aynı mesafede yakın olan bu illet ile mücadele etmek için tek şansımız bir olmak, beraber olmak ve hep birlikte hareket etmektir. En önemli görev; ailelere, öğretmenlerimize, sivil toplum kuruluşlarına ve emniyet birimlerine düşmektedir. Tek bir vücut olarak bu konuda mücadele verilmezse maalesef sonu hüsranla biten birçok olay başımıza gelebilir. Gençlik üzerinde kötü oyunlar oynamak isteyen art niyetli gruplar gençliğimizi; Ateizm, Deizm, Marksizm gibi yerli ve milli hiçbir hedefi olmayan alanlara yönlendirmeye çalışmaktadır ve bugün için uyuşturucu madde bağımlılığı da yeni kapıları olmuştur. Uyuşturucu madde ile genç kızlarımızı tuzağa düşürmek, için gençlerimize eğlence adı altında kötü alışkanlıklar edindirmek ve yine gençlerimizi hızlı ve pratik para kazanma yöntemini öğretmek adına kullanılan ülkemiz adına ciddi bir sorundur. Bu ülkenin gençleri; başta aileleri, öğretmenleri, abileri tarafından sevilmediği zaman maalesef akıllarını ve bedenlerini onlara kötü niyet gösteren birçok grup tarafından kullanmaktadırlar. Onlar üzerinden para kazanmak adına türlü hilelere başvuran, vatan hainlerine fırsat veren ve bizzat vatan hainliği yapan gençliğimizin düşmanlarına biz Ülkü Ocakları olarak hiçbir zaman geçit vermeyecek gerekirse Sultan Alparslan gibi önümüze çıkan tuzakları, engelleri, düşmanları bir bir yıkacağız. Bizlere düşen gençlerimize sahip çıkmak, onlara sevgi göstermek, onları uyuşturucu madde bağımlılığından uzak tutmak adına onlara bir mefkure kazandırarak; saygılı, sevgili, ilim irfan sahibi, kavi imanlı, izanlı, ferasetli, vatanına ve milletine muhabbetli nesiller yetiştirmektir. Onları spora yönlendirmek, profesyonel anlamda onların sporcu olmalarını sağlamak, sosyal etkinlikler ve kültürel faaliyetler ile onları doğru yönlendirmektir. Bunları başarmak adına çıktığımız bu yolda, tüm halkımızın desteğine ihtiyacımız vardır. Bir olur, iri olur, diri olursak; gençlerimizi bu kötü alışkanlıktan koruyarak  müreffeh yarınlara ulaşmak için sağlıklı, güzel bir nesil ile başarılar sağlarız.” dedi.

 Bu konuda kendilerine destek olan Nevşehir Valisi, Emniyet Müdürü, kaymakamlar, sivil toplum kuruluşları, resmi daire personelleri, ve bu konuda hassasiyet gösteren tüm halka teşekkür eden Başkan Ali Türker, konuşmasına şu mısralar ile son verdi;

Sen Türk gencisin!

Metehansın Asya'yı dümdüz eden,

Attilasın Avrupa'yı titreten,

Alparslansın Anadolu'yu yurt eden,

Fatihsin surları yıkıp çağ değiştiren,

Mustafa Kemalsin yedi düvele bu vatan bizim diyen!

Senin otla çöple işin yok!

Damarlarındaki asil kanı kirletemezsin,

Sen Türk ol cihan titresin.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.